Mam duży sentyment do 8-calowych tabletów Della. Wszystko za sprawą tego, że od ponad roku sam posiadam Dell Venue 8 Pro i nie zamieniłbym go na żaden inny tablet. Dlatego też cieszy mnie informacja, że amerykański producent szykuje mocniejszego następcę z lepszym procesorem i najnowszym systemem od Microsoftu. Nic tylko czekać. 

Ostatni kwartał tego roku to dobry czas, by wprowadzić nowe urządzenie i wygląda na to, że Dell będzie trzymał się tej reguły. Nowy Dell Venue 8 Pro ma być pod niemal każdym względem lepszy od poprzednika i według zagranicznych źródeł, ma pojawić się w sprzedaży już w październiku. Jeśli ktoś poszukuje wytrzymałego sprzętu do pracy i zabawy to będzie to dobra propozycja.

Dell Venue 8 Pro 5855 / fot. Giga
Dell Venue 8 Pro 5855 / fot. Giga

 

Tablet ma pod obudową procesor Intel Atom X5-Z8500 i 4 GB pamięci RAM, więc już pod tym względem wypada dużo lepiej niż poprzednia generacja. Nie jest znana ilość pamięci wbudowanej, ale biorąc pod uwagę fakt, że tablet będzie działać pod kontrolą systemu Windows 10, to wymagane jest minimum 32 GB. Jestem też niemal pewny, że nowy Venue 8 Pro będzie występował w wersji z 64 GB i będzie miał slot na karty microSD. Ekran też jest ważny, a ten w nowym Dellu ma 8-calową przekątną i rozdzielczość 1920 x 1200 pikseli. Mówi się też, że będzie wariant z niższą rozdzielczością, taką jaką miał poprzednik – 1280 x 800 pikseli.

Dell Venue 8 Pro 5855 / fot. Giga
Dell Venue 8 Pro 5855 / fot. Giga

 

W nowym Venue 8 Pro znajdzie się miejsce dla Wi-Fi w standardzie ac, Bluetooth, technologii WiDi i Miracast, a także opcjonalnego modelu 4G LTE. Mam nadzieję, że będzie też GPS, czego w obecnej generacji tabletu zabrakło. Na IFA 2015 często poruszano temat technologii Intel RealSense i ta też znajdzie zastosowanie w nowym Dellu. Za pomocą aparatu będziemy mogli chociażby skanować otoczenie lub odblokować urządzenie bez konieczności jego dotykania. Będzie też specjalna stacja dokująca, która pozwoli na korzystanie z trybu Continuum.

Jak wspomniałem, premiera tabletu przewidziana jest na październik tego roku. Póki co nie ma informacji o cenie.

na zdjęciu głównym Dell Venue 8 Pro z Windows 8
źródło: Giga przez Tabletowo