Wygląda na to, że najbliższy czas będzie należał do LG. Firma na targach IFA raczej nie zachwyciła w kwestii urządzeń mobilnych, a dla mnie największą ciekawostką była składana klawiatura LG Rolly. Koreańczycy nie składają jednak broni i chcą mieć całe wydarzenie dla siebie, dlatego też już na początku przyszłego tygodnia poznamy ich nowy smartfon. 

„Something new” w wykonaniu LG poznamy już w przyszłym tygodniu, a dokładnie w poniedziałek 21. września. Tak przynajmniej sugeruje zapowiedź udostępniona przez producenta, na której widać też tył telefonu. Wszystko nadal jest w sferze nieoficjalnej, ale według jednego z zagranicznych dziennikarzy, smartfon będzie nazywał się LG Class i raczej będzie urządzeniem ze średniej półki.

Świadczą o tym prawdopodobne informacje o specyfikacji, które do tej pory trafiły do sieci. Według nich LG Class będzie należał do grupy phabletów i na froncie znajdzie się 5,7-calowy ekran Full HD. W środku znajdziemy procesor Qualcomm Snapdragon 615, 2 GB RAM i… niestety tylko 8 GB na dane. Z tyłu z kolei będzie 12-megapikselowy aparat, a użytkownicy do selfie wykorzystają przednią kamerkę 5 Mpix. Specyfikacja jeszcze może się zmienić, dlatego nieco pewniejszy jest wygląd samego smartfonu, co zresztą po części zdradza powyższa grafika.

Widać na niej, że LG zmieniło design, bo smartfon będzie miał bardziej prostokątną bryłę, ale ciągle będzie wierny przyciskom na tyle obudowy. Mnie najbardziej zaskakuje miejsce, w którym umieszczono głośnik, ale coś czuję, że polubię ten smartfon. Jak wspomniałem premiera już w najbliższy poniedziałek.

źródło: nowhereelse przez PhoneArena