Na czwartkowej konferencji Kruger&Matz zaprezentowano nowe modele tabletów, słuchawek, głośników czy nawet telewizorów, ale największą sensację wzbudził nowy flagowy smartfon polskiego producenta. Następca udanej serii Live ma do zaoferowania ośmiordzeniowy procesor, 2 GB pamięci operacyjnej i aparaty o rozdzielczości 13 i 8 Mpix, a do tego… kosztuje jedynie 999 złotych.

Kruger&Matz Live 3 to przede wszystkim 5-calowy smartfon z ekranem o rozdzielczości 1920×1080 pikseli i tandemem Snapdragona 615 oraz Adreno 405 wspieranych przez 2 GB pamięci RAM (podobny układ mamy między innymi w HTC Desire 820 i Xperii M4 Aqua). Swoje dane przechowamy na 16 GB pamięci wewnętrznej, ale opcjonalnie możemy dołożyć kolejne gigabajty w postaci karty microSD (do 64 GB). Na tym nie kończą się jednak sloty na karty rozszerzeń, bowiem, tak jak w większości smartfonów K&M, Live 3 posiada jeszcze miejsce na dwie karty SIM.

Kruger&Matz Live 3/fot. Kruger&Matz
Kruger&Matz Live 3/fot. Kruger&Matz

Na pokładzie mamy również dwa aparaty – tylny o rozdzielczości 13 Mpix i przedni o matrycy wielkości 8 Mpix. Na razie nie wiadomo nic o przysłonie i budowie obiektywów, choć producent na konferencji rzucał takimi hasłami, jak szybki autofokus i szerokokątny obiektyw. Dobrze, że aparat nie wystaje poza zarys obudowy.

Kruger&Matz Live 3/fot. Kruger&Matz
Kruger&Matz Live 3/fot. Kruger&Matz

 

Źródłem zasilania jest tutaj litowo-jonowy akumulator o pojemności 3050mAh, a cały system działa pod kontrolą Androida 5.0 Lolipop. Pełne wymiary smartfona to 140 x 70 x 9,3 mm, a waga wynosi około 130 gramów. Telefon dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych: grafitowym i białym i na oba możemy już składać zamówienia w oficjalnym sklepie Kruger&Matz. Cena, jak już wspomniałem na początku to 999 złotych, więc Live 3 jest jedną z lepszych propozycji smartfonu do 1000 złotych.