Jeśli obecnie poszukujemy wzmocnionego smartfonu od Samsunga to wyboru raczej dużego nie mamy. Na półkach sklepowych można spotkać model Xcover 3 i jak ktoś będzie miał naprawdę duże szczęście to trafi na Galaxy S4 lub Galaxy S5 w wersji Active. Dzisiaj do rodziny odpornych na wodę Samsungów wkracza ich najmniejszy przedstawiciel – Samsung Galaxy Active neo. 

Wiem, co pomyśleliście patrząc na nazwę tego smartfonu i kolejny raz pojawiające się „neo”. Mam podobnie przy większości tego typu urządzeniach, ale w przypadku Galaxy Active neo jest inaczej. Mam wrażenie, że takiego smartfonu po prostu brakowało w ofercie Samsunga i dobrze, że postanowił go stworzyć. To najbardziej kompatkowy przedstawiciel serii Active, który z pewnością przypadnie do gustu osobom, które chcą mieć wzmocniony, ale mały smartfon. Design i wykonanie jest bliźniaczo podobne do Xcovera 3, gdzie widać grubsze krawędzie, zdejmowalną tylną pokrywę czy fizyczne przyciski pod ekranem.

Samsung Galaxy Active neo / fot. Samsung
Samsung Galaxy Active neo / fot. Samsung

 

Trochę zaskakuje też specyfikacja, bo do nowoczesnego, czterordzeniowego Snapdragona 410 i 2 GB pamięci RAM dołączono 4,5-calowy wyświetlacz o niskiej jak na 2015 rok rozdzielczości 480 x 800 pikseli. Z jednej strony to dobrze, bo procesor graficznybędzie miał łatwiej, a TouchWiz będzie działał płynniej, ale z drugiej przydałoby się już HD. Ale w Galaxy Active neo ważne jest co innego – smartfon wspiera IP67, więc jest odporny na wodę i kurz, ma dedykowany przycisk do uruchamiania latarki ijak twierdzi producent, nie straszny mu będzie upadek z około półtora metra.

Samsung Galaxy Active neo / fot. Samsung
Samsung Galaxy Active neo / fot. Samsung

 

Galaxy Active neo działa w oparciu o Androida Lollipop, ma 8-megapikselowy aparat z tyłu i 16 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy za pomocą microSD, ale też OneDrive, bo każdy przy zakupie dostaje 100 GB na dwa lata. Za dostarczanie energii będzie odpowiedzialna bateria 2200 mAh. Smartfon ma trafić do sprzedaży w listopadzie i prawdopodobnie przez pierwsze tygodnie będzie dostępny tylko w sieci NTT DoCoMo w Japonii. Nie ma żadnych informacji o premierze w Europie, a tym samym w Polsce. Cena ma wynosić niecałe 170 dolarów.

źródło: Samsung przez PhoneArena