Gigant z Redmond zaprezentował nowe urządzenie z kategorii „wearable”. Nie jest to żaden wypasiony zegarek, ani konkurent dla Apple Watcha, a prosta opaska przeznaczona do przesyłania powiadomień, monitorowania czynności i aktywności osoby, która ma ją na ręku. Jednak pomimo prostej budowy, ma w sobie parę ciekawych rozwiązań.

Microsoft Band 2 wygląda bardzo podobnie do poprzedniego „banda”, choć zmieniono parę istotnych rzeczy. W końcu zrezygnowano z płaskiego panelu LCD, który już lekko trącił myszką, na rzecz zakrzywionego ekranu AMOLED o rozdzielczości 320×128 pikseli z powłoką Gorilla Glass 3. Zdecydowanie powinno poprawić to komfort użytkowania.

Microsoft Band 2/fot. Microsoft
Microsoft Band 2/fot. Microsoft

 

Na pokładzie Band 2, Microsoft umieścił jeszcze mikrofon do współpracy z Cortaną, czujnik światła, czujnik temperatury skóry, wysokościomierz, barometr, odbiornik GPS, żyroskop, 3-osiowy akcelerometr i monitor pracy serca. Wszystko to, aby zapewnić jak najlepsze działanie świeżo przeprojektowanym aplikacjom Microsoftu. W składzie startowych programów znalazły się min. Runkeeper, Starbucks, Uber, MyFitnessPal i Twittera (pełna lista tutaj).

Microsoft Band 2/fot. Microsoft
Microsoft Band 2/fot. Microsoft

 

Źródłem energii jest akumulator, którego przewidywany średni czas działania wynosi do 48 godzin ciągłej pracy, a ładuje się od 0 do 100% w około 1,5 godziny. Sama opaska wykonana jest z termoplastycznego elastomeru TPSiV, materiału odpornego na uszkodzenia mechaniczne i zapewniającego wygodę użytkowania. Cena, jak na rozbudowanego asystenta fitness nie jest mała, bo wynosi bowiem 249 dolarów. Rozpoczęcie sprzedaży już 30 października.

źródło: Microsoft

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj