Pamiętacie jeszcze serię Axon zaprezentowaną przez ZTE pod koniec lipca? Jestem przekonany, że tak, ale na wszelki wypadek przypomnę tym, którzy zapomnieli. ZTE Axon, Axon Lux, Axon Mini oraz Axon Watch – to te urządzenia wchodzą właśnie w skład tej rodziny. Wczoraj do ich grona dołączył jeszcze jeden smartfon, który może pochwalić się ogromnym ekranem.

Na mniej oficjalnej konferencji zorganizowanej w Chinach, ZTE zaprezentowało większą wersję 5,5-calowego Axon’a o nazwie ZTE Axon Max. Na samym wydarzeniu za wiele nie powiedziano, ale ze zdjęć można wywnioskować, że smartfon został wykonany z tych samych materiałów co jego poprzednik, czyli z aluminium. Jest to wysoce prawdopodobne. Jeśli chodzi o specyfikację, to na niej też zbytnio się nie skupili, ale z niepotwierdzonych jeszcze informacji dowiadujemy się, że ma na nią się składać 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD (2560 x 1440 pikseli), 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 810 wraz z grafiką Adreno 430, 4 GB pamięci RAM i 13 Mpix aparat główny. W Axon Max powinniśmy ujrzeć też baterię o pojemności 3000 mAh.

Za lepsze bezpieczeństwo odpowiadać ma skaner linii papilarnych i skaner tęczówki oka. Dodatkowo Axon Max zaoferuje nam funkcję, dzięki której będzie można kontrolować go za pomocą głosu oraz dwa mikrofony i możliwość nagrywania dźwięku (Hi-Fi).

Nieznana jest data premiery i cena ZTE Axon Max. Podsumowując, mimo ogłoszenia smartfonu przez ZTE, to praktycznie nic nie wiadomo o tym modelu, za wyjątkiem wyglądu i tego, że smartfon rzeczywiście istnieje. Jeśli producent zdradzi konkretne informacje, to Was o tym poinformujemy.

Na konferencji ZTE obok głównego bohatera tego wpisu, pojawił się też Axon Mini, który swoją premierę miał jakiś czas temu. Co istotne z naszego punktu widzenia jest to, że ZTE Axon Mini dostępny będzie globalnie (pojawi się w Europie) zarówno w wersji standardowej jak i w wersji Premium Edition. W pierwszej kolejności mają to być kraje takie jak Australia, Francja, Niemcy, Indie, Japonia, Turcja, Rosja, Hiszpania, Hong Kong, Tajlandia, Włochy i Singapur. Cena w Europie ma wynieść 389 euro dla wersji Premium oraz od 329 euro (za kolor Ion Gold i Chromium Silver) do 349 euro (za kolor Rose Gold) dla wersji standardowej.

ZTE Axon Mini
ZTE Axon Mini / fot. Business Wire

 

źródło: yesky, BusinessWire przez PhoneArena, TheGadgetsFreak