Czy patrząc na powyższe zdjęcie przypomina Wam się jakiś smartwatch, który jest już od dłuższego czasu na rynku? Mnie tak, bo od prawie roku noszę taki na nadgarstku. To co widzicie to podobno przyszły smartwatch od Meizu, choć wygląda jak G Watch R od LG. Póki co, są to plotki, ale ja mam nadzieję, że w sferze plotek ten smartwatch pozostanie.

Meizu to jeden z chińskich producentów, którego smartfony można polecić w ciemno, podobnie jak Huawei czy Xiaomi. Taką opinię wyrobił sobie u mnie chociażby za sprawą Meizu MX4 czy M2 note, które jak na swoją półkę mają świetne parametry, ale przede wszystkim atrakcyjniejszą cenę niż konkurencja. Ponadto smartfony są dobrze wykonane, a flagowy MX5 to już zupełnie najwyższa półka. Niestety domniemanym zegarkiem mnie nie zachwycili. No bo jak tu ślinić się na widok smartwatcha, który wygląda jak wierna kopia G Watch R z doklejonym z tyłu logo Meizu? Ten sam kształt koperty, ten sam kolor, tylko nieco bardziej widoczny pierścień wokół okrągłego ekranu i inny wzór paska. Zegarek zdaje się być też grubszy i pozbawiony pulsometra.

Całą sytuację na szczęście ratuje fakt, że nie są to oficjalne informacje i ja mam nadzieję, że takie pozostaną. Jesli już mam zobaczyć smart-zegarek od Meizu to liczę na coś w ciekawym i minimalistycznym stylu, do czego przyzwyczaiły nas smartfony. Podobno premiera pierwszego smartwatcha od Meizu datowana jest na 21. października, więc jeszcze musimy poczekać, aż wszystko się potwierdzi.

źródło: TechGadgetsz przez PhoneArena