Kilka godzin temu informowaliśmy Was, że obecny flagowiec G4 od LG otrzyma Androida Marshmallow już w przyszłym tygodniu, a w pierwszej kolejności pobrać go będą mogli polscy użytkownicy (czytaj więcej). Dziś dowiedzieliśmy się, które urządzenia Huawei również mogą liczyć na Android’a 6.0 Marshmallow.

Wtedy, gdy firma LG mocno pracowała nad najnowszym Androidem dla swojego flagowca, inne firmy dopiero co wyrażały swoje plany odnośnie podobnej aktualizacji. Dlatego też LG zyska trochę w oczach konsumentów (jak już nie zyskał), a najwięcej chyba wśród polskich posiadaczy LG G4. Tutaj trzeba zaznaczyć, że tak szybkie udostępnienie nowego oprogramowania w przyszłym tygodniu w dużej mierze zależało od współpracy z Google. Powinien to być znak dla innych producentów, że współpraca z firmą z  Mountain View się opłaca. Wśród firm, które dopiero zapowiadają swoje plany odnośnie aktualizacji jest firma Huawei, która oficjalnie potwierdziła, jakie urządzenia mogą liczyć na Android’a 6.0 Marshmallow.

Nie ma co owijać w bawełnę, więc od razu przejdę do sedna. Otóż, oficjalna lista Huawei zawiera takie urządzenia jak: Huawei P8, Ascend Mate 7, Mate S, P8 Youth Edition, P8 Max, G8 (tylko dla wersji chińskiej), G7 Plus, G7, Honor 7, Honor 7i, Honor 6 Plus, Honor 6, Honor X2, Honor 4X i Honor Play 4C. Wszystkie te urządzenia dostaną aktualizację do Android 6.0 Marshmallow. Naturalnie wraz z nią przyjdzie odświeżona nakładka od producenta o nazwie EMUI.

Co do samego harmonogramu to jeszcze nie jest on znany, ale sądzi się, że Huawei rozpocznie proces wdrażania nowego update’u „jeszcze” w listopadzie. Oczywiście dla jednego bądź dwóch lub trzech modeli w tym samym czasie. Na pewno wszystkie od razu go nie otrzymają. Dlatego też trzeba uzbroić się w cierpliwość.

źródło: GizmoChina przez PhoneArena