Firma Samsung ogłosiła ogromny tablet Samsung Galaxy View, który ma zapewnić doskonałe doświadczenia płynące z mobilnej rozrywki, zarówno z gier, muzyki, jak i z filmów wideo. Zaprezentowany Galaxy View jest największym tabletem w portfolio Koreańczyków, który pracuje na Androidzie. Dzięki 18,4-calowemu wyświetlaczowi z ekranem dotykowym, pokazywana treść ma być jeszcze lepszym doświadczeniem w odbiorze chociażby ulubionych filmów.

Jak czytamy na stronie producenta, ekran w Galaxy View został zoptymalizowany pod kątem konsumpcji różnego rodzaju mediów. Tym sposobem w tablecie znajdziemy takie aplikacje jak YouTube, Netflix, twitch, Live TV i wiele innych, gdzie dostęp do ich treści ma być niezwykle prosty, i co ważne, wygodny dla przeciętnego użytkownika. Dobry dźwięk zapewnić mają wysokiej jakości głośniki stereo.

No dobra, ale skoro Galaxy View jest przeznaczony typowo dla multimediów, to musi trochę wytrzymać na jednym ładowaniu. I tutaj przychodzi z „pomocą” bateria o pojemności 5700 mAh, która, jak zapewnia producent, ma wystarczyć na 8 godzin odtwarzania wideo. Odnośnie baterii warto jeszcze dodać, że wydajność akumulatora może się różnić w zależności od warunków panujących w sieci i korzystania z urządzenia – zaznacza Samsung. To chyba jest jasne dla każdego.

Samsung Galaxy View został wyposażony w 18,4-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, ośmiordzeniowy procesor o taktowaniu 1,6 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM, 16 lub 32 GB pamięci flash (w zależności od wersji), slot na kartę pamięci i kartę nanoSIM (tylko LTE) oraz przednią kamerkę w rozdzielczości 2,1 Mpix. Za łączność odpowiada Bluetooth 4,1 BLE, WiFi 80.211 a/b/g/n/ac oraz moduł LTE. Samsung Galaxy View mierzy 451,8 x 275,8 x 11,9 mm i waży 2,65 kg.

Samsung Galaxy View
Samsung Galaxy View / fot. Samsung

 

Nowy Galaxy View wydaje się ciekawą propozycją, ale tylko dla rynku, gdzie firmy udostępniające swoje treści są obecne. W Polsce tablet raczej nie będzie miał większych szans, a to dlatego, że na przykład treści od takiego Netflix nie są dostępne w Polsce. Niemniej jednak Galaxy View to coś nowego w portfolio Koreańczyków i wnosi nieco świeżości.

źródło: Samsung