Xiaomi jak zapowiedział, tak zrobił. Zgodnie z informacjami z ubiegłego tygodnia, chiński producent udostępnił dla kilku swoich urządzeń najnowszą, autorską nakładkę na Androida. Stablina wersja MIUI 7 jest już gotowa do pobrania. 

Wśród urządzeń, które bankowo miały dostać aktualizację do najnowszej wersji MIUI był jeden tablet Mi Tab i sześć smartfonów takich jak Mi3 i Mi4, Mi note, Redmi 2, Redmi 1S 3G oraz Redmi note 4G (obecnie nie wiadomo co z Redmi note 2). Aktualizacja już jest, choć póki co można ją zainstalować tylko manualnie, pobierając konkretną paczkę oprogramowania z forum MIUI i wzorując się na tamtejszej instrukcji wygrywania. Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, trzeba poczekać aż MIUI 7 wskoczy do kanału OTA.

W MIUI 7 pojawiło się kilka ciekawych i przydatnych nowości jak 5 nowych, w pełni personalizowanych motywów, zmianę wielkości czcionki, Tryb dla dzieci, możliwość ustawienia 5-sekundowego filmu zamiast obrazka osoby dzwoniącej czy Baby Albums. Zmiany są też głębiej, bo MIUI ma być o 30% szybszy od poprzedniej wersji i o 10% bardziej energooszczędny.

Posiadacze smartfonów Xiaomi, którzy chcą samodzielnie wgrać oprogramowanie, znajdą je w linku źródłowym.

źródło: MIUI przez GSMArena