Przed weekendem pisałem o konferencji Huawei i premierze nowego procesora z kolejną generacją smartfonu Mate. Teraz dowiadujemy się, że konferencje będą dwie. Owszem, na tej za kilka dni poznamy nowy układ Kirin, ale premiera smartfonu odbędzie się trochę później, bo pod koniec tego miesiąca. 

Za kilka dni Huawei pokaże swój najnowszy procesor Kirin 950. To będzie naprawdę wydajna jednostka i godny konkurent dla Snapdragona 820. Osiem mocnych rdzeni, grafika Mali-T880 MP6, a do tego 16 nm proces wykonania i wsparcie dla LTE Cat. 10 (do 450 Mbit/s). To w najbliższy czwartek, ale Huawei już zapowiedział kolejną konferencję, na której poznamy Huawei Mate 8.

W sieci pojawiła się grafika z wielką cyfrą „8” i napisem Mate co jednoznacznie wskazuje jakiego urządzenia możemy się spodziewać. Impreza zaplanowana jest na czwartek, 26. listopada i to właśnie na niej zostanie premierowo pokazany Huawei Mate 8. Jego specyfikacja krąży już po sieci, nadal jest nieoficjalna, a jedyne co jest to właśnie procesor – Kirin 950. Wszystkiego dowiemy się już pod koniec tego miesiąca.

Huawei Mate 8/ fot. Mobile Dad
Huawei Mate 8/ fot. Mobile Dad

 

na zdjęciu: Huawei Mate 7
źródło: Mobile Dad przez PhoneArena