Ostatnio pisaliśmy o tym, że Huawei zapowiedział termin premiery i ceny jakie przyjdzie nam zapłacić za Huawei Watch w Polsce (czytaj więcej). Urządzenie, które na rynku inteligentnych zegarków wyróżnia się świetnym designem i niestety wysoką ceną. Wydaje się, że to ona właśnie będzie główną przeszkodą, aby Watch wyprzedał się jak świeże bułeczki. Dla osób, którym wygląd Huawei Watcha przypadł do gustu, ale nie kupią go właśnie ze względu na wysoką cenę mamy ciekawą alternatywę. Firma Mlais stworzyła smartwatch, który jest bardzo podobny do smart-zegarka chińczyków i to w zaskakująco niskiej cenie.

Koperta Mlais smartwatch jest wykonana ze stali nierdzewnej, natomiast pasek został wyprodukowany z prawdziwej skóry. Dla osób nieprzepadających za skórzanym paskiem jest możliwość wyboru metalowego paska w postaci bransolety. Jak na smartwatch za jedyne 123 dolary (ok. 490 zł) wygląd prezentuje się zachęcająco. Dla porównania, Huawei Watch, który jest bardzo podobny do urządzenia Mlais, jest aż trzy razy droższy. Dlatego Mlais smartwatch może stać się ciekawą alternatywą dla wielu osób.

Mlais smartwatch
Mlais smartwatch / fot. GearBest

 

Ekran w inteligentnym smartfonie od Mlais posiada 1,3-calowy ekran TFT w rozdzielczości 360 x 360 pikseli, co przełożyło się na zagęszczenie pikseli na poziomie 276 ppi. Wiadomo, że zegarek jest odporny na wodę, ale nie wiadomo dokładnie na jakim poziomie – czy jest odporny na zachlapania, czy na dłuższy kontakt z wodą. Mlais smartwatch zasila chipset MediaTek MT2601 z dwurdzeniowym procesorem o taktowaniu 1,2 GHz, który dostaje pomoc ze strony 512 MB pamięci operacyjnej RAM i 4 GB pamięci flash. Urządzenie działa pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop i prawdopodobnie jest bazą dla Androida Wear.

Na uwagę zasługuje dość pojemna jak na tego typu sprzęt bateria, której wielkość wynosi 400 mAh. Możemy zatem spodziewać się, że sprzęt z łatwością wytrzyma pełne dwa dni. Dodatkowo w zegarku znajdziemy pulsometr, moduł WiFi i Bluetooth 4.1. Niestety dla aktywnych brak modułu GPS może okazać się niezbyt zachęcającą propozycją.

Mlais smartwatch jest już na stronie GearBest, ale w sprzedaży pojawić się ma najprawdopodobniej w grudniu.

źródło: GearBest przez fudzilla