31 października. Dokładnie tego dnia Samsung zaprezentował nową linie smartfonów z serii A. Chodzi oczywiście o Galaxy A3 i Galaxy A5, które były jedne z pierwszych urządzeń Koreańczyków gdzie zastosowano metalową obudowę. Oba smartfony nawiązywały do wcześniej zaprezentowanego Galaxy Alpha, przez co były bardzo podobne od zewnątrz. Naszą recenzję obu urządzeń przeczytacie tutaj. Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się informacje o nadchodzących następcach A3 i A5. Dziś natomiast możemy zobaczyć zdjęcia, na których znajdują się Galaxy A3 i Galaxy A5 w edycji na 2016 rok.

To, że nowe smartfony Samsunga z serii Galaxy A już istnieją potwierdził jakiś czas temu benchmark GFXBench, dzięki któremu poznaliśmy przypuszczalną specyfikację. Teraz za sprawą jednego z kont na Twitterze poznaliśmy wygląd nadchodzących urządzeń Galaxy A3 i A5. Fotografie jasno pokazują, że oba smartfony będą wyglądały inaczej od obecnej generacji. Nowe słuchawki bardziej przypominają wygląd znany z Galaxy S6. Podobno A3 i A5 2016 mają posiadać inne materiały z tyły obudowy – całkiem możliwe, że będzie to szkło? Na zdjęciach widać jak światło odbija się od obudowy, co w przypadku metalu praktycznie nie występuje.

Specyfikacja według GFXBench ma obejmować 4,7-calowy wyświetlacz HD jeśli chodzi o Galaxy A3 i 5,2-calowy ekran w rozdzielczości Full HD w Galaxy A5. Co do procesora, to w A3 ma być to czterordzeniowy Exynos 7580 z zegarem 1,5 GHz i grafiką Mali-T720. Dodatkowo w A3 znajdziemy 1,5 GB RAM, 16 GB pamięci wbudowanej, 13-megapikselowy aparat główny i 5-megapikselowy aparat z przodu. Natomiast Galaxy A5 ma przyjść z 8-rdzeniowym procesorem Exynos 7 i zegarem 1,6 GHz, grafiką Mali-T720, 2 GB RAM, 13 Mpix aparatem głównym i 5 Mpix kamerką do selfie. Oba urządzenia pracowały na Androidzie 5.1.1 Lollipop. Mało prawdopodobne, że w dniu premiery zobaczymy w nich Androida 6.0 Marshmallow. Na dole macie zdjęcia. Dajcie znać co o nich sądzicie.

źródło: S_leak, GFXBench (1), (2) przez PhoneArena