Firma Motorola rozpoczęła proces aktualizacji do najnowszego systemu Android 6.0 Marshmallow dla swoich urządzeń z serii Moto. W pierwszej kolejności nowe oprogramowanie udostępnione zostało dla dwóch smartfonów – Moto X Style trzeciej generacji oraz Moto X drugiej generacji. Co prawda premiera najnowszego Androida miała miejsce kilka miesięcy temu i trochę długo musieli czekać użytkownicy tych modeli (nie mówiąc o użytkownikach innych firm, którzy jeszcze czekają), ale summa summarum aktualizacja dla obydwu modeli jest już dostępna.

Aktualizacja jest dostępna jak na razie dla użytkowników, którzy mieszkają w Brazylii i Indiach. Niestety oni też muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ tylko określona ilość smartfonów Moto X Style zakupionych w Brazylii lub Indiach oraz niektóre modele Moto X drugiej generacji zakupione w Brazylii otrzymały najnowszego Androida 6.0 Marshmallow. O pełnym udostępnieniu najnowszej wersji mówi się, że pojawi się w najbliższych tygodniach. Co ważne, aktualizację nie można wymusić ręcznie, trzeba poczekać, aż urządzenie powiadomi o updatecie.

Najnowsze oprogramowanie przynosi ze sobą kilka usprawnień i nowości, między innymi nowy menedżer pamięci, który pozwoli sprawdzić zużycie pamięci wszystkich zainstalowanych aplikacji, kontrola głośności została znacznie ulepszona, został dodany tryb „Nie przeszkadzać” do panelu szybkich ustawień, dodano również funkcję Doze, która ma zarządzać baterią i wykrywać, kiedy smartfon nie jest używany oraz aktywować „stan głębokiego snu” w celu oszczędzania baterii, zostało też poprawione zaznaczanie tekstu i wiele więcej.

Jak aktualizacja pojawi się w Polsce dla obydwu modeli, to Was o tym poinformujemy. Na koniec warto dodać, że Motorola zapowiedziała także Androida 6.0 dla Moto X Pure Edition trzeciej generacji, która ma nadejść w najbliższych tygodniach.

źródło: David Schuster (Google+) przez GSMArena