Zgodnie z ostatnimi przeciekami, które mówiły, że Pepsi zamierza wkroczyć na rynek smartfonów, w końcu doczekaliśmy się propozycji od tej marki. Pepsi Phone P1, bo o nim mowa, został dzisiaj zaprezentowany w Chinach. Może pochwalić się ciekawą specyfikacją i bardzo atrakcyjną ceną.

Samo urządzenie prezentuje się świetnie – nie mogło być inaczej, skoro firma wzorowała się na smartfonach Huawei, które cieszą się sporą popularnością. Mamy smukłe ramki okalające ekran, mamy minimalny wygląd i materiały premium w postaci aluminium, które dodają urządzeniu elegancji. Specyfikacja też jest bardzo dobra.

Pepsi Phone P1 posiada 5,5-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, który pokryty jest szkłem, gdzie krawędzie zostały zaokrąglone (2.5D). Za płynne działanie odpowiada 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz, grafika Mali 450-MP4 i 2 GB pamięci RAM. Takie trio z pewnością dostarczy sprawi, że korzystanie z telefonu będzie przyjemne. Dodatkowo w Phone P1 znajdziemy 16 GB ROM, którą można rozszerzyć dzięki slotowi na kartę pamięci, dwa sloty na kartę SIM (z czego jeden slot obsługuje kartę nanoSIM i kartę microSD), tak więc trzeba będzie wybierać w jakiej konfiguracji korzystać ze słuchawki.

Pepsi Phone P1
Pepsi Phone P1 / fot. weibo

 

Oprócz wspomnianej wyżej specyfikacji, w urządzeniu znajdziemy również 13 Mpix aparat główny z lampą błyskową LED, 5 Mpix aparat z przodu, czytnik linii papilarnych znajdujący się na tylnej obudowie oraz baterię o pojemności 3000 mAh, którą nie wyjmiemy ze względu na jednolitą konstrukcję. Za komunikację odpowiada moduł LTE, WiFi 802.1 b/g/n, Bluetooth 4.0 i GPS. Pepsi Phone P1 mierzy 152,2 × 76,2 × 7,7 mm i waży 158 g. System operacyjny w smartfonie to nic innego jak Android, który jest w wersji 5.1 Lollipop wraz z nakładką dido OS.

Pepsi Phone P1
Pepsi Phone P1 / fot. weibo

 

Na koniec warto dodać, że za produkcję smartfona odpowiada firma Shenzhen Scooby Communication Equipment, a Phone P1 jest rozpowszechniany przez croudfoundingową platformę JD.com w cenie 100 euro, ale trzeba mieć na uwadze to, że jest to oferta limitowana i dotyczy tylko 1000 sztuk. Potem ma pojawić się dodatkowe 1000 sztuk, ale cena podskoczy do około 145 euro. Firma nie powiedziała nić odnośnie tego, że tylko na takiej ilości zaprzestanie, więc całkiem możliwe, że powstanie ich więcej, jeśli sprzedaż przekroczy oczekiwania Pepsi. Smartfon sprzedawany będzie w kolorze niebieskim, złotym i srebrnym.

Pepsi Phone P1
Pepsi Phone P1 / fot. weibo

 

źródło: weibo, jd.com przez FoneArena