Robi się coraz ciekawiej na rynku smartwatchy. Kilku producentów podjęło w tej dziedzinie rękawice i walczą ze sobą już nie tylko specyfikacją, czy funkcjami, ale również samym wyglądem, który moim zdaniem powinien stać na pierwszym miejscu podczas tworzenia takiego gadżetu. Producenci w tym roku bardziej skupili się właśnie na designie inteligentnych zegarków, ale tym samym nie rezygnując z jego multum funkcji, które mają pomóc nam w korzystaniu ze smartfona.

Pewnie kojarzycie firmę Fossil, która zapowiedziała ostatnio szereg smart-zegarków, które wejdą w nową serię Fossil Q. Tak jak zapowiedziała, tak też zrobiła. Pierwszym przedstawicielem jest Fossil Q Founder, który został wczoraj oficjalnie zaprezentowany. Urządzenie prezentuje się na prawdę ładnie i, co ważne, wygląda jak zwykły zegarek. Q Founder jest pierwszym smartwatchem w portfolio teksańskiego producenta z dotykowym ekranem i Androidem Wear na pokładzie. Firma pokazuje, że od razu można stworzyć ładnego smartwatcha – dla chcącego nic trudnego.

Fossil Q Founder
Fossil Q Founder / fot. Fossil

 

Fossil Q Founder posiada okrągły, dotykowy wyświetlacz oraz jest wyposażony w 4 GB pamięci wbudowanej i baterię o wielkości 400 mAh. Jak zapewnia sam producent, urządzenie ma wytrzymać spokojnie jeden dzień przy mocnym użytkowaniu. Proces ładowania odbywać się będzie dzięki stacji dokującej. Q Founder napędzany jest przez procesor Intel, tyle wiemy.

Fossil Q Founder
Fossil Q Founder / fot. Fossil

 

Jak to bywa w takich inteligentnych zegarkach, nie mogło zabraknąć podstawowej łączności w postaci Bluetooth 4.1 LE, dzięki której połączymy się z naszym smartfonem. Fossil Q Founder jest kompatybilny ze smartfonami pracującymi zarówno na Androidzie, jak i na iOS. Niestety nie ze wszystkimi, ponieważ zegarek połączy się tylko z urządzeniami, które posiadają Androida w wersji 4.4 lub wyższej oraz z iPhone’ami mającymi wersję iOS 8 lub wyższą. W sieci pojawiły się też informacje o kompatybilności zegarka ze smartfonami z Windows Phone, ale na stronie producenta nie ma o tym żadnej wzmianki, dlatego należy je traktować z przymrużeniem oka.

Jeśli chodzi o możliwości jakie daje nam Q Founder, to wyświetlanie powiadomień, informacji o połączeniach przychodzących, o wiadomościach SMS, zmiana alternatywnych tarcz zegara oraz funkcje fitness.

Fossil Q Founder
Fossil Q Founder / fot. Fossil

 

Nowy produkt firmy Fossil jest wodoodporny o czym świadczy certyfikat IP67. Koperta w Q Founder mierzy 46 mm i została wykonana ze stali szlachetnej. Waga natomiast to 71,94 g. Smart-zegarek będzie można kupić ze skórzanym paskiem lub z bransoletą ze stali nierdzewnej. Wartość Q Founder została ustalona na poziomie 295 dolarów (ok. 1190 zł).

źródło: Fossil przez GeekyGadgets