Na Moto 360 Sport, czyli nową wersję smartwatcha Motoroli stworzoną specjalnie dla ludzi aktywnych przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. W sumie to nie spodziewałem się, że aż tyle, bo nowe smart-zegarki pojawiły się przecież na IFA 2015, a to było niemal trzy miesiące temu. Nie mniej sporotowa Moto 360 zmierza do Europy i jeszcze w grudniu trafi do sprzedaży.

Moto 360 Sport to bliźniacza odsłona drugiej generacji Moto 360, ale z wyraźnie zmienionym paskiem, który został wykonany z tworzywa sztucznego (podobnie jak w „sportowym” Gear S2). Ale to nie jedyna zmiana, bo Moto 360 Sport ma jeszcze wbudowany GPS, tak by mógł zapisywać geo-informacje bez konieczności łączenia się ze smartfonem i wyświetlacz AnyLight, który jest doskonalne widoczny zarówno przy słabym oświetleniu (np. podczas biegania w nocy) jak też w „mocnym” słońcu.

Moto 360 Sport / fot. Motorola
Moto 360 Sport / fot. Motorola

 

Jak podaje Motorola, smartwatch zawita do sprzedaży 18 grudnia i będzie początkowo dostępny we Francji i w Wielkiej Brytanii. Trzy tygodnie później, czyli 7 stycznia 2016 roku, smartwatch pojawi się na amerykańskim rynku i będzie sprzedawany za pośrednictwem strony Motorola.com (po kilku dniach trafi też do sprzedaży w innych sklepach). Na początku przyszłego roku Moto 360 Sport zawita też do Hiszpanii, Brazylii, Chin i Kanady, a ja ciągle zastanawiam się dlaczego nie do Polski.

Moto 360 Sport został wyceniony na 299 dolarów, czyli tyle samo co pierwsza generacja Moto 360. Ktoś planuje zakup sportowej Moto?

źródło: Motorola, TalkAndroid przez Tabletowo