Wygląda na to, że posiadcze flagowego smartfonu od Sony nie dostaną w tym roku najnowszego Androida. Xperia Z5 i Xperia Z5 Compact z pewnością są pierwsze w kolejce po Marshmallow’a biorąc pod uwagę smartfony od Sony, ale jeszcze będą musiały poczekać, przynajmniej do stycznia przyszłego roku.

Od razu zaznaczam, że informacje nie są oficjalnie i nie pochodzą bezpośrednio od Sony, ale od jednego z dziennikarzy branży technologicznej, który dał już o sobie znać w październiku, kiedy wrzucił do sieci kilka ciekawostek o nowym trybie Stamina. Nowy tryb Stamina ma pojawić się właśnie w Androidzie 6.0 i jeszcze bardziej wydłuży czas pracy smartfonów na baterii.

Jak twierdzi Ricciolo, aktualizacja dla najnowszych smartfonów Sony, czyli Xperia Z5, Xperia Z5 Compact i zapewne Xperia Z5 Premium pojawi się w styczniu 2016 roku, a wkrótce po tym, nowa wersja systemu trafi też do wcześniejszych smartfonów. Tutaj konkretnych modeli już nie podano, ale można się domyślać, że wśród nich znajdzie się z pewnością Xperia Z3 Plus, Xperia Z3 czy Xperia Z3 Compact. Kto czeka na aktualizację?

źródło: Twitter przez PhoneArena