Galaxy Note 5 swoją premierę miał w połowie sierpnia razem z Galaxy S6 Edge Plus. Niestety ten pierwszy od tamtego czasu nie zawitał do Europy. W październiku pojawiła się ciekawa plotka odnośnie tego, że Samsung jednak zamierza wprowadzić Note 5 do Europy (więcej o tym tutaj), ale niestety się nie potwierdziła i musieliśmy poczekać na oficjalne zapowiedzi Koreańczyków. Te jeszcze nie nadeszły, ale kolejne źródło donosi dzisiaj, że piąta generacja Galaxy Note pojawi się w Europie na początku 2016 roku.

Jak wynika z najnowszego raportu serwisu Gadgette, już na początku przyszłego roku do Europy trafi Samsung Galaxy Note 5. Co ciekawe, serwis Android Central też potwierdza, powołując się na własne źródła, że taka sytuacja będzie miała miejsce. Oczywiście trzeba mieć dystans do tych informacji, ale wygląda na to, że coś jest na rzeczy. Kolejne już źródło twierdzi, że smartfon dostępny będzie dla Europejczyków. W pierwszej kolejności piąta generacja Galaxy Note trafić ma do Wielkiej Brytanii i raczej nie powinno to nikogo dziwić.

Wszystkie dane odnośnie pojawienia się Galaxy Note 5 w Europie nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone przez Samsunga. Pamiętajmy jednak, że Koreańczycy nigdy nie powiedzieli, że Note 5 nie pojawi się w Europie. Zapowiadali tylko, że nie planują wprowadzić tego smartfona do Europy w 2015 roku. Ostatecznie więc, dostępność Note’a 5 na Starym Kontynencie jest nadal otwarta.

źródło: Gadgette przez AndroidCentral