Wszyscy wiemy jak w ostatnich latach chińskie firmy podchodziły do aktualizacji swoich smartfonów do najnowszego Androida. Na szczęście, dla użytkownika, powoli się to zmienia. Obserwujemy coraz większe i szybsze wsparcie dla poszczególnych chińskich modeli. Dlatego też, Chińczycy przyciągają do siebie z miesiąca na miesiąc liczniejsze grono użytkowników. Oczywiście aktualizacja to nie jedyny powód (choć jeden z ważniejszych), bo też dużo zależy od specyfikacji, wykonania i ceny. Chińskie firmy bardzo dobrze zdają sobie z tego sprawę, dlatego też działają w kierunku aktualizacji.

Jedną z takich firm jest Xiaomi, która pracuje nad aktualizacją do Androida 6.0 Marshmallow dla swoich urządzeń. W pierwszej kolejności na nowe oprogramowanie liczyć mogą trzy smartfony jak Xiaomi Mi3, Xiaomi Mi4 i Xiaomi Mi Note. Przypuszcza się, że Xiaomi wyda jeszcze beta aktualizację przed premierą flagowego Xiaomi Mi5, który to ma posiadać Marshmallow od razu po wyjęciu z pudełka. Ciekawe czy tak rzeczywiście się stanie. Wraz z aktualizacją użytkownicy wspomnianych modeli dostaną odświeżoną nakładkę MIUI 7.

Skąd wiadomo, że w ogóle trwają prace nad nowym Androidem? Jeden z członków zespołu MIUI opublikował zdjęcie Xiaomi Mi4 (wersja LTE), który pracuje na MIUI w wersji 7 5.11.20, opartej właśnie na Androidzie 6.0 Marshmallow. Jest to z pewnością dobra wiadomość dla użytkowników Mi 3, Mi 4 i Mi Note.

Marshmallow na Xiaomi Mi 4
Marshmallow na Xiaomi Mi 4 / fot. Weibo

 

W tej chwili tylko nieliczne smartfony mają Androida 6.0 Marshmallow. Przypominam, że pierwszym i jedynym do tej pory smartfonem, który ma Marshmallow od razu po wyjęciu z „kartonika” jest HTC One A9. Wypuszczenie jak najszybciej najnowszego Androida przez Xiaomi postawi firmę w dobrym świetle.

źródło: Weibo przez PhoneRadar