Huawei Mate 8 to niewątpliwie bardzo dobra oferta w portfolio chińskiego producenta. Urządzenie to posiada świetne podzespoły i, co ważne, świetnie wyglądającą obudowę, która bardziej przyciąga wzrok niż odpycha. Smartfon swoją premierę miał kilka dni temu i wszystko wskazuje na to, że szybko pojawi się również w sklepach.

Najnowsza propozycja od Chińczyków w postaci Huawei Mate 8 trafi do sprzedaży już za niecałe dwa dni. Dokładnie będzie to środa, 9 grudzień. Oczywiście, jak mogliśmy się domyślać, w pierwszej kolejności smartfon trafi na rodzimy rynek producenta, czyli na rynek chiński. Jest to oficjalna informacja przekazana przez He Gang, który jest odpowiedzialny za dział smartfonowy w firmie Huawei.

Huawei Mate 8 w Chinach będzie kosztować 2999 CNY (1875 zł) za wersję z 3 GB RAM i 32 GB pamięcią wbudowaną, 3699 CNY (2310 zł) za model z 4 GB RAM i 64 GB pamięci flash, 4399 CNY (2750 zł) za wariant z 4 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej oraz 6888 CNY (4285 zł) za ekskluzywną, „szampańską” wersję. Jak sami widzicie, pierwsze trzy opcje są bardzo dobrą ofertą, ale w Chinach. Szczegóły odnośnie międzynarodowej dostępności i cen zostaną ogłoszone na targach CES 2016. W Europie możemy spodziewać się ciut drożej. Jako ciekawostkę dodam, że Huawei planuje zwalniać z linii produkcyjnej milion sztuk smartfonów Mate 8 miesięcznie. Ambitnie trzeba przyznać.

fot. Mydrivers
fot. Mydrivers

 

Tak na szybko przypomnę podstawowe parametry techniczne. W Huawei Mate 8 znajdziemy 6-calowy wyświetlacz IPS w rozdzielczości FHD, 8-rdzeniowy procesor Kirin 950 oraz baterię 4000 mAh. Do zdjęć posłuży 16 i 8 Mpix aparat, a całością zarządza Android 6.0 Marshmallow. Więcej o tym smartfonie przeczytacie w osobnym artykule klikając tutaj.

źródło: Huawei przez GSMArena