Z tego co się orientuję to jeszcze żaden tablet nie dostał aktualizacji do najnowszej wersji Androida. Z Marshmallowem jest już kilka smartfonów, są też takie, które mają go zainstalowanego od razu po wyjęciu z pudełka, ale o tabletach jest jakoś cicho. Do dzisiaj. Wygląda na to, że pierwszym tabletem z Androidem 6.0 Marshmallow będzie Nvidia Shield K1. 

Nvidia Shield K1 to tablet przeznaczony dla zapalonych graczy, który konkuruje o miano tego najlepszego chociażby z Predatorem 8 od Acera. Z pewnością wygrywa ceną bo w Polsce można go kupić za 849 złotych (kontroler Shield jest sprzedawany osobno, a jego cena wynosi około 250 złotych). Nazwa tabletu wskazuje też jaki układ odpowiedzialny jest za wydajność i jest to Nvidia Tegra K1 z aż 192-rdzeniowym układem graficznym opartym na architekturze Kepler. Do tego dochodzi 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej i 8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Tablet zadebiutował stosunkowo niedawno i mimo tego miał w sobie Androida 5.1 Lollipop. Producent od razu zapowiedział rychłą aktualizację do Marshmallowa i rzeczywiście tak się stanie. I to jeszcze w grudniu!

Na oficjalnym kanale YouTube firmy Nvidia pojawił się film, który pokazuje jakie zmiany i nowości wprowadza Marshmallow do tabletu. W nowym oprogramowaniu między innymi zmieniono układ ikon w menu, które przewijamy teraz w pionie, całkowicie przebudowano interfejs aplikacji od aparatu, wprowadzono kontrolę usprawnieniami aplikacji czy dodano opcję rozszerzania wbudowanej pamięci za pomocą karty microSD. Uff i dobrze, bo te 16 GB w gamingowym tablecie to stanowczo za mało. Najważniejsze jest to, że Nvidia Shield K1 otrzyma aktualizację do Marshmallowa jeszcze w grudniu tego roku, więc bardzo możliwe, że stanie się to w najbliższych dniach. Tym samym tablet od Nvidii będzie pierwszym tabletem z najnowszą wersją Androida.

To jak, kto ma nowego Shield’a i czeka na aktualizację?

źródło: Nvidia przez PhoneArena