Mamy nowy rok, tak więc czekamy na największe wydarzenia w dziedzinie mobilnej technologii. Jednym z najbardziej wyczekiwanych smartfonów jest iPhone 7 od Amerykańskiej firmy Apple. Ostatnio w sieci pojawiło się sporo informacji na jego temat. Dziś mamy kolejne plotki, które mówią o powrocie do starego wyglądu, czy zastosowania najnowszej technologii związanej z baterią, która już jest obecna w urządzeniach konkurencji.

Co prawda, nowego iPhone’a zobaczymy najprawdopodobniej we wrześniu, ale to nie jest przeszkodą dla plotek. Mówi się, że nowy iPhone będzie zupełnie inny od obecnej generacji. Najświeższe plotki sugerują, że siódma generacja swoim wyglądem nawiązywać będzie do starszych iPhone’ów. Oznacza to nic innego, jak powrót firmy do korzeni. Jeśli to prawda, to uważam, że będzie to kiepski ruch ze strony Amerykanów i cofnięcie się. Mnie osobiście iPhone’y zaczęły podobać się od szóstej generacji, choć i one nie pozbyły się całkowicie wad poprzedników, i zastanawiałem się nad kupnem. Natomiast fanom marki taki ruch może przypaść do gustu. Jeśli Apple zdecyduje się wrócić rzeczywiście do starego designu, to pewnie będzie on ulepszony. Mam tutaj na myśli metalową ramkę. Raczej mało prawdopodobne, że Apple zastosuje szklaną. Pamiętamy te odpryski na przykład w iPhone’ie 5.

fot. GizChina
fot. GizChina

 

Potwierdzać taki stan rzeczy mają zdjęcia, które pojawiły się na stronie u jednego z dostawców w Chinach. Fotografie pokazują, że kolejny iPhone będzie różnił się od obecnej generacji. Słuchawka nawiązuje do znanego wszystkim wyglądu iPhone 5. Na zdjęciach widać, że nowy smartfon będzie miał metalową ramkę oraz zaoblone szkło (2.5D) z tyłu i z przodu. Całość prezentuje się ciekawie i widać na pierwszy rzut oka, że urządzenie trochę czerpie ze starszej generacji, jak i z obecnej.

fot. GizChina
fot. GizChina

 

Na uwagę zasługuje też jedno ze zdjęć, które pokazuje ładowarkę bezprzewodową. Sugeruje to, że nadchodzący iPhone będzie wspierać bezprzewodowe ładowanie. Lepiej później niż wcale.

fot. GizChina
fot. GizChina

 

Inne źródła donoszą, że iPhone 7 będzie znacznie smuklejszy, co nie wpłynie na rozmiar baterii, wręcz przeciwnie. Ma ona być większa od 3000 mAh. Dodatkowo dowiadujemy się, że Apple zamierza wypuścić wersję z 256 GB pamięci wbudowanej. Za takie udogodnienie pewnie sporo zapłacimy. Sercem ma być procesor Apple A10.

fot. GizChina
fot. GizChina

 

Osobiście uważam ten wyciek za fake, choć w każdej plotce jest trochę prawdy, jak to mówią. Niemniej jednak jest za wcześniej na tak szczegółowe zdjęcia. Pewnie w najbliższych tygodniach wyciekną inne zdjęcia z iPhone’em w roli głównej. A Wy co myślicie o nich?

źródło: GizChina