Jakby ktoś jeszcze nie wiedział, w Las Vegas odbywają się targi CES 2016. Mnie osobiście kojarzą się najbardziej z telewizorami, bo właśnie na tej imprezie prezentowanych jest ich chyba najwięcej. Nie mniej urządzeń mobilnych i komputerów nie brakuje o czym zdążyliśmy się już przekonać, za sprawą Chromebooków od Acera czy premierowego Ultrabooka od Haiera. Swoje do powiedzenia ma też Samsung, który zaskoczy długo wyczekiwanym tabletem z Windows 10.

Na to urządzenie od Samsunga czekali chyba najbardziej wytrwali fani. Tablet z Windows 10 był długo wyczekiwany, a to dlatego, że grupie tych urządzeń u Samsunga niewiele się ostatnio działo. Jak dobrze pamiętacie, był kiedyś taki tablet jak ATIV S z systemem Windows, który ostatecznie był trudno dostępny w Polsce (a w zasadzie to chyba nawet oficjalnie nie trafił do naszego kraju). Dlatego też Samsung Galaxy TabPRO S jest tak ważną premierą.

Na chwilę obecną niewiele wiadomo o samym tablecie, prócz tego, że będzie oferował 12-calowy wyświetlacz (oby Super AMOLED), a w zestawie będzie posiadał dedykowaną klawiaturę ze stacją dokującą. Wiemy też, że będzie pracował pod kontrolą systemu Windows 10, a prawdopodobnie pod obudową znajdziemy procesor od Intela i minimum 4 GB RAM. Sporo światła na nowy tablet Samsunga rzucił evleaks, który dzisiaj na Twitterze opublikował nieoficjalne zdjęcia prasowe. Trzeba przyznać, że tablet wygląda dobrze i takiego brakuje w portfolio Koreańczyków. Zresztą zobaczcie sami.

Samsung Galaxy TabPRO S / fot. evleaks
Samsung Galaxy TabPRO S / fot. evleaks

 

Pełną specyfikację i być może ceny poznamy po oficjalnej premierze.

źródło: evleaks