Już niejednokrotnie pisałem, że smartfony Galaxy A na 2016 rok zapowiadają się naprawdę dobrze. Są lepsze w porównaniu do poprzedniej generacji, ale przede wszystkim znacznie lepiej się prezentują za sprawą obudowy podobnej do flagowego Galaxy S6. O nowych smartfonach Samsunga wiemy już wszystko, wiemy też, że niebawem trafią do sprzedaży i w końcu wiemy, ile przyjdzie nam zapłacić za Galaxy A3 2016 i Galaxy A5 2016. 

Jakoś nie przywiązyłem do tego wagi, ale sądziłem, że ceny za nową generację smartfonów Galaxy A nie będą wyższe niż te z ubiegłego roku. Jak się jednak okazuje będzie ciut drożej. Dla przypomnienia, ceny Galaxy A3 i Galaxy A5 zaraz po premierze w naszym kraju kształtowały się odpowiednio na poziomie 1199 złotych i 1599 złotych. Teraz starszą generację można kupić już za około 800 i 1150 złotych.

Do sklepowej premiery Galaxy A3 2016 i Galaxy A5 2016 pozostało tylko 10 dni (ta ma odbyć się 18 stycznia jak wcześniej pisaliśmy), a według informacji sklepu X-KOM, zamówienia będzie można składać już od 11 stycznia w ramach przedsprzedaży. Póki co w ramach pre-orderu nie dostaniemy żadnego gratisu, ale przynajmniej wiemy, ile trzeba szykować pieniędzy na nowe smartfony. Za nowego Galaxy A3 zapłacimy 1249 złotych, a za większego Galaxy A5 dokładnie 1649 złotych. Ceny są więc o 50 złotych wyższe niż rok temu, ale sądzę, że adekwatne do tego, co smartfony sobą reprezentują i jakie logo producenta mają na obudowie.

Więcej o nowej serii Galaxy A możecie dowiedzieć się z tego tekstu, który pojawił się po oficjalnej prezentacji.

źródło: Sferis, X-KOM przez Tabletowo