Xiaomi Mi 5 swoją premierę ma mieć w następnym tygodniu, a dokładniej w czwartek 21 stycznia. Mimo to o nadchodzącym flagowcu Xiaomi wiemy już całkiem sporo, bo pod koniec grudnia ubiegłego roku mogliśmy zobaczyć pierwsze rendery przedstawiające właśnie to urządzenie. Oprócz nich dowiedzieliśmy się też co nieco o parametrach technicznych, które w dużej mierze potwierdzają się z tymi najnowszymi. Dziś w sieci pojawiła się pełna specyfikacja, którą mamy zobaczyć w finalnej wersji Xiaomi Mi 5.

Dane na temat specyfikacji poznaliśmy dzięki sklepowi GearBest, który na swojej stronie internetowej zamieścił smartfon Xioami Mi 5. Jest to jeden z największych tego typu sklepów w Chinach, więc są duże szanse, że specyfikacja okaże się niemal w 100% trafna, choć i tutaj należy zachować lekki dystans. Niemniej jednak, jeśli wszystkie dane okażą się prawdziwe, to Chińczycy będą chcieli uderzyć od razu z całej siły w rynek mobilny już na początku roku. Pamiętajmy, że zbliżają się targi MWC, gdzie ma zostać pokazany Galaxy S7 i jego wersje (oraz inne mocne smartfony), więc Chińczycy muszą wypuścić godnego konkurenta, jeśli tez chcą powalczyć o miano tego najlepszego.

Xiaomi Mi 5 zapowiada się naprawdę mocnym urządzeniem. Świadczyć o tym ma 5,2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, co przy takich parametrach daje aż 565 ppi. Oprócz tego, sercem smartfonu ma być Snapdragon 820, który otrzyma wsparcie ze strony 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Do tego dochodzi 16 lub 64 GB pamięci na dane.

Strona fotograficzna także zapowiada się świetnie. A to za sprawą 16-megapikselowego aparatu głównego z podwójną diodą LED. Możemy być spokojni, że zdjęcia za dnia będą dobrej jakości, a i w nocy nie będziemy narzekać. Dla zwolenników zdjęć przednią kamerką będzie do dyspozycji 8-megapikselowy aparat, czyli ponad standard, który ostatnio wynosi 5 Mpix. Według sklepu GearBest, Xiaomi Mi 5 ma mieć jeszcze większą baterię niż ostatnio sądzono – 3600 mAh. Jak nietrudno policzyć jest to o 570 mAh więcej w porównaniu do baterii 3030 mAh, o której donosiły ostatnie plotki. Z innych ciekawych informacji dowiadujemy się, że smartfon będzie w wersji Daul SIM i nie zabraknie w nim najnowszego standardu LTE. Najnowszy smartfon od Xiaomi ma mieć nakładkę MIUI 7 opartą na… Androidzie 5.1 Lollipop, choć pewnie w dniu premiery bazą będzie Android 6.0 Marshmallow.

Jak widzicie, specyfikacja w większości się potwierdza. Niestety sklep nie podał ceny ani nie wspomniał o tym, że mają być dwie wersje. Widać jednak to, że Xiaomi chce wypuścić konkurencyjnego smartfona głównie dla nadchodzącej serii Galaxy S7. Świadczy o tym podobna specyfikacja oraz – w niewielkim stopniu – wygląd. Czy nowe dziecko Chińczyków okaże się zagrożeniem dla Samsunga? Tego dowiemy się pewnie w najbliższych tygodniach.

źródło: AndroidHeadlines przez GSMArena