Jeśli mamy własną firmę lub planujemy ją otworzyć, potrzebujemy służbowych telefonów z abonamentem. Wybór ofert jest duży i trudno wybrać tę najlepszą. My jednak podjęliśmy wyzwanie i rozpoczęliśmy negocjacje. Sprawdziliśmy w jaki sposób uzyskać najlepszą ofertę dla swojej firmy u drugiego pod względem wielkości operatora – w Play.

Oferta dla firm znacząco różni się od tej przygotowanej dla klientów indywidualnych. Przede wszystkim mamy możliwość sporej negocjacji warunków podczas rozmowy z konsultantem. Co ciekawe, uzyskana w ten sposób propozycja bywa znacząco lepsza od tych, które widzimy na stronie! Dodatkowo pamiętajmy, że jeśli interesuje nas co najmniej kilka kart SIM, dysponujemy ogromną siłą negocjacyjną – w takim przypadku istnieje praktycznie gwarancja uzyskania dodatkowych benefitów. (skontaktuj się z konsultantem Play). Oczywiście oprócz niższej ceny i lepszych telefonów zyskamy także inne korzyści np. w postaci dedykowanej obsługi biznesowej. Nam podczas rozmowy udało się wynegocjować zarówno lepszą stawkę za abonament (pytaliśmy o pakiet 4 kart SIM dla naszych nowych pracowników) jak i dołożyć do tego znacząco lepsze smartfony niż proponowane początkowo przez doradcę. Poniżej przedstawiamy krótki przewodnik w jaki sposób przygotować się do rozmowy z konsultantem, aby osiągnąć dla swojej firmy jak najwięcej:

1. Jasno określ oczekiwania

Nielimitowane Internet? Najniższa cena? Najnowocześniejszy smartfon? Minuty na rozmowy międzynarodowe? A może laptop z abonamentem? Mając konkretnie sprecyzowane potrzeby, nie dasz się zbić z tropu.

2. Ćwicz asertywność

Pamiętaj, by nie kończyć rozmowy po 5 minutach. Operatorzy mają wiele ofert, a zaczynają od tych najmniej atrakcyjnych – warto więc poznać wszystkie możliwe opcje.

3. Przywołaj ofertę innego operatora

Podczas rozmowy można wspomnieć, że inni proponują – może nawet nie lepsze – ale inne warunki. To zmusi operatora do wyszukania wyjątkowej oferty, która przyćmi wszystkie inne.

4. Wytocz główne argumenty

Jeśli przenosisz numer, masz możliwość otrzymania smartfona z darmowym abonamentem bez limitu nawet do 6 miesięcy przed końcem umowy u obecnego operatora. Warto też zaznaczyć chęć kupna większej ilości kart SIM. Dla takich klientów przygotowane są najlepsze, dedykowane pakiety.

5. Łap okazję

Warto pytać o promocje. Aktualnie godnym uwagi jest abonament z telefonem Huawei P9, który możesz mieć już za 1 zł. To aż 3 GB RAM, dwa 12-megapikselowe aparaty, 5,2-calowym ekran o rozdzielczości Full HD 1080×1920 pikseli i 8-rdzeniowy procesor.

Pamiętajcie, że dla operatora jesteście potencjalnie bardzo pożądanymi klientami i właśnie to daje Wam przewagę. Tych, którzy sami chcą sprawdzić możliwość uzyskania indywidualnych warunków dla swojej firmy, zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego dla biznesu w Play. Nic nie tracicie, a możecie zyskać wiele.

3 KOMENTARZE

      • Krzysztofie, jednakże uważam, że mogłeś wspomnieć o tym fakcie, to coś jak lokowanie produktu 😉 Jeżeli to zrobisz to informujesz o tym, że masz bonusy z tego tytułu, i wszystko będzie okej, i mimo ze to link afiliacyjny wszystko będzie dalej tak samo, ale pominiesz komentarze takie jak Tomasza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj