Im bliżej premiery flagowego okrętu od firmy HTC, tym więcej się dowiadujemy. Ostatnio mogliśmy poznać specyfikację, która świadczy o tym, że będzie to bardzo wydajne urządzenie oraz prawdopodobny wygląd za sprawą zdjęć. Co ciekawe, HTC One M10 o nazwie kodowej Perfume dostanie wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości QHD, którego przekątna wyniesie 5,1 cala (czytaj więcej). Dziś kolejne źródło donosi, że M10 zobaczymy na początku kwietnia.

Już za kilka dni startują targi MWC 2016 w Barcelonie i to tam mamy poznać między innymi Samsunga Galaxy S7 i LG G5. Jak się okazuje nie zobaczymy na tym wydarzeniu flagowca od firmy HTC, który skrywa się jako Perfume. Jak twierdzą najświeższe plotki, HTC One M10 będzie miał swoją premierę po targach MWC, na specjalnie zorganizowanej konferencji, która ma odbyć się 11 kwietnia w Londynie. Oznacza to, że HTC po raz kolejny przesunął datę premiery swojej słuchawki, ponieważ wcześniej mówiło się o marcu.

Jeśli plotki okażą się prawdziwe, to dla mnie będzie to niezrozumiała decyzja Tajwańczyków. Powód jest prosty. Zanim M10 zostanie pokazany (nie mówiąc już o czasie, po którym smartfon trafi do sprzedaży), to flagowce konkurencji już od dobrych kilku tygodni będą dostępne globalnie w sprzedaży i zapewne trafią do wielu osób. To ja się pytam, jak HTC ma zamiar konkurować i walczyć o klienta, skoro nie będzie miała swojego nowego flagowca? Pamiętajmy, że tajwański producent boryka się z małą ilością gotówki, tak więc tym bardziej nie zrozumiem takiej decyzji. Konkurencja z roku na rok jest coraz silniejsza, tutaj też coraz śmielej pogrywają sobie chińskie firmy, a ja mam wrażenie, że HTC albo stoi w miejscu, albo się powoli cofa.

To, czy wszystkie te plotki się potwierdzą dowiemy się w najbliższej przyszłości. Oczywiście będziemy na targach w Barcelonie, więc będziecie mogli zobaczyć filmy z najciekawszymi urządzeniami na naszym koncie na YouTube’ie oraz na stronie. Korzystając z okazji, to zachęcamy do subskrybowania.

na zdjęciu tytułowym render HTC One M10 (fot. TimesNews)
źródło: 4gnews przez PhoneArena