Każdy mówi tylko o Samsungu Galaxy S7, LG G5 czy przyszłym iPhonie 7. Tego ostatniego podczas targów MWC w Barcelonie z pewnością nie zobaczymy, ale dwa pozostałe owszem, będą. Zgodnie z wynikami naszej ankiety, to właśnie tych smartfonów użytkownicy wyczekują najbardziej i nie ma się co dziwić, bo zapowiadają się świetnie. Po ostatnich informacjach, mocno może zaskoczyć też Alcatel swoją najnowszą serią smartfonów Onetouch Idol 4. Jak się okazuje, Alcatel Onetouch Idol 4s ma być w zestawie z goglami VR.

Jak już wcześniej pisaliśmy, Alcatel w tym roku na targach w Barcelonie ma pokazać najnowszą serię swoich topowych smartfonów Onetouch Idol 4. Po sukcesie poprzedniej generacji, która do dzisiaj jest bardzo popularna i przystępna cenowo, szykuje nam się mocne odświeżenie. Z tego co wiadomo, smartfony mają być dwa – Alcatel Onetouch Idol 4s i Onetouch Idol 4, ale dzisiejsze informacje dotyczą głównie tego pierwszego. Wszystko dlatego, że smartfon ma być podobno dostępny w zestawie z dedykowanymi goglami wirtualnej rzeczywistości, które wspierają aplikację Google Cardboard.

Dlaczego dotyczy to modelu Alcatel Onetouch Idol 4s? Jakby nie patrzeć, smartfon ten jest pozycjonowany wyżej niż Onetouch Idol 4, ale przede wszystkim ma 5,5-calowy ekran w rozdzielczości QHD, co jest wymagane przez gogle VR. Do tego dochodzi mocniejszy ośmiordzeniowy Snapdragon 652, sporo, bo 32 GB pamięci wewnętrznej i pojemniejsza bateria 3000 mAh.

Jeśli powyższe informacje potwierdzą się oficjalnie, z pewnością będzie to najciekawszy zestaw na MWC. Na powyższym zdjęciu widać też słuchawki, więc bardzo możliwe, że one tez znajdą się w pudełku z najnowszym smartfonem Alcatela. W Idol 3 słuchawki naprawdę robiły robotę, bo zostały zaprojektowane przez JBL. Oby tutaj było podobnie. Czekam!

źródło: VentureBeat przez mgsm