Targi MWC w Barcelonie startują już w tym tygodniu. Na imprezie będzie oczywiście koreańska firma LG, która pokaże flagowego G5. Jak się dzisiaj okazało zobaczymy również nową serię X od LG, w skład której na początek wejdą dwa smartfony, które będą miały rozwiązania z flagowych smartfonów.

Firma LG oficjalnie poinformowała dzisiaj i tym samym ogłosiła dwa smartfony ze średniej półki – X cam i X screen. Jak zaznaczyli Koreańczycy, oba smartfony są kierowane do osób, które nie potrzebują lub nie chcą mieć wszystkich rozwiązań z topowych, flagowych smartfonów, a tylko niektóre dobre rozwiązania.

LG X cam – bo dwa aparaty są dla słabych

LG X cam niewątpliwie wyróżni się wśród smartfonów ze średniej półki, a to za sprawą trzech aparatów. Smartfon z tyłu będzie miał dwa aparaty o rozdzielczości 13 i 5-megapikseli, natomiast z przodu zostanie wpakowane aż 8-megapikseli. Jak widać, będzie to dobra opcja dla osób lubiących cykać zdjęcia zarówno tylnym, jak i przednim aparatem.

LG X cam
LG X cam / fot. LG

 

Smartfon będzie miał 5,2-calowy wyświetlacz w rozdzielczości Full HD, a sercem będzie 8-rdzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1,14 GHz. Wsparcie dla jednostki przyjdzie ze strony 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane użytkownik dostanie 16 GB pamięci flash. Energii dostarczy bateria o pojemności 2520 mAh, a całością zarządzi Android 6.0 Marshmallow. X cam ważyć będzie 118 g, czyli będzie bardzo lekki. Jeśli chodzi o grubość urządzenia, to tutaj wahać się ona będzie między 5,2, a 6,9 mm. Smartfon wystąpi w czterech wersjach kolorystycznych – srebrnym, białym, złotym i różowo-złotym.

LG X screen – ten smartfon da Ci namiastkę LG V10

Niewątpliwie zaletą kolejnego smartfona od LG, czyli X screen będą dwa ekrany. Główny wyświetlacz będzie posiadał 4,93-cala i rozdzielczość HD, zaś drugi, pomocniczy 1,76-cala o rozdzielczości 520 x 80 pikseli. Oczywiście, podobnie jak w V10, tak i w X screen ekran będzie pokazywał powiadomienia, czas, pogodę, czy stan baterii bez potrzeby włączania smartfona. Użytkownicy będą również mogli korzystać ze swoich ulubionych aplikacji, które ostatnio uruchamiali. Tutaj jednak muszę wstawić swoje pięć groszy i napisać, że sposób wykonania jest słaby, gdyż przysłowiowy schodek szpeci wygląd.

LG X screen
LG X screen / fot. LG

 

Reszta specyfikacji obejmie czterordzeniowy procesor o taktowaniu zegara 1,2 GHz, 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. X screen dostanie nieco mniejszą baterię od tej w X cam, a mianowicie będzie to 2300 mAh. Naturalnie pracą zarządzać będzie Android w wersji 6.0 Marshmallow. X cam będzie w kolorze czarnym, białym i różowo-złotym.

Oba smartfony zostaną zaprezentowane 22 lutego, czyli dzień po premierze LG G5, a sprzedaż wystartuje w przyszłym miesiącu w Azji, Europie i Ameryce Łacińskiej.

źródło: LG przez PhoneArena