Jeśli chodzi o nowości koreańskiego producenta LG, to wiele osób czeka na premierę flagowca, czyli LG G5. W sumie na ten temat wiemy niewiele, ale z dnia na dzień dowiadujemy się coraz więcej. Koreańczycy najwidoczniej nie chcą skupić się tylko na swoim flagowcu, ale również na innych seriach, czego wynikiem jest oficjalne zaprezentowanie nowego smartfona z serii LG K, a mianowicie LG K8.

Dla przypomnienia, nowa seria K od LG została pokazana na początku stycznia na targach CES i zawierała smartfon K7 oraz K10. Po kilku dniach dołączył do nich K4, a dziś grono to zasilił kolejny smartfon o nazwie LG K8. Teraz młodzi użytkownicy będą mieli o jeden smartfon do wyboru więcej, bo seria K właśnie jest do nich kierowana. Urządzenie niczym szczególnym nie wyróżnia się na tle swoich braci, gdyż dalej mamy do czynienia z plastikową obudową i przyciskami z tyłu obudowy. Cała konstrukcja mierzy 144,6 x 71,5 x 8,7 mm i waży 157 g.

LG K8
LG K8 / fot. LG

 

Jak na urządzenie średniej klasy można przyjąć, że specyfikacja w K8 „idzie” po najniższej linii oporu, ponieważ są bardziej ciekawsze propozycje w tym segmencie. W przypadku LG K8 mamy do czynienia z 5-calowym wyświetlaczem IPS o rozdzielczości HD. Sercem smartfona jest czterordzeniowy procesor MediaTek MT6735, który wspiera 64-bitowe przetwarzanie, a do tego tego dochodzi 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. Tą ostatnią można rozbudować dzięki slotowi na kartę microSD do 32 GB.

Do zdjęć posłuży główny aparat o rozdzielczości 8 Mpix z diodą LED oraz 5-megapikselowa kamerka umieszczona z przodu urządzenia. Na koniec dodam jeszcze, że w LG K8 znajdziemy baterię 2125 mAh i Androida 6.0 Marshmallow z nakładką od LG.

LG K8
LG K8 / fot. LG

 

To już kolejny smartfon, który został w ostatnich dniach zapowiedziany przez Koreańczyków. Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was, że LG pokazał kolejną, nową serię LG X, w skład której wchodzi LG X cam i LG X screen. Jeszcze inną nowością jest wczorajsza zapowiedź LG Stylus 2, o którym wiemy już wszystko. On również pojawi się na targach MWC.

Dostępność i cena LG K8 na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znana, ale smartfon widziano na węgierskiej stronie LG, dlatego K8 powinien pojawić się w wybranych krajach europejskich. Z pewnością zobaczymy go na targach MWC.

źródło: LG przez PhoneArena