Xiaomi to nie tylko smartfony czy tablety, ale to już zapewne wiecie. Z logo tego chińskiego producenta można spotkać też lampki nocne, transportery osobiste czy nawet podkładki pod mysz. Są też powerbanki i właśnie dzisiaj o jednym z nich będzie ten wpis. Wszystko dlatego, że Xiaomi pokazało nowy powerbank, najlepszy jaki do tej pory był w ich ofercie. 

Najpopularniejszym powerbankiem od Xiaomi był prawdopodobnie ten o pojemności 10400 mAh, zamknięty w metalowej, smukłej obudowie. Kupowany na potęgę, bo cena wynosiła zaledwie kilkanaście dolarów. Teraz Chińczycy przygotowali coś nowego, lepszego i pewnie specjalnie z myślą o ich flagowcu Xiaomi Mi 5. Wszystko ze względu na obecność złącza USB Type-C, w które został wyposażony też najnowszy smartfon. Nie zmienia to jednak faktu, że powerbankiem naładujemy niemal każde urządzenie, także to które ma starsze microUSB, a także złącze lightning (iPhone czy iPad). Jest też pełnowymiarowe złącze USB, przycisk power i czterostopniony wskaźnik LED.

Powerbank Xiaomi / fot. Xiaomi
Powerbank Xiaomi / fot. Xiaomi

 

Najważniejsze jest to, że w bardzo smukłej i lekkiej obudowie udało zamknąć się aż 10000 mAh w formie litowo-polimerowych ogniw. Powerbank ma nieco ponad 12 mm grubości i według producenta jest to o około 42% mniejsza grubość niż w przypadku innych banków energii o podobnej pojemności. Jak zwykle pozytywnie zaskakuje też cena, która po przeliczeniu wynosi 22 dolary. Co ciekawe, nowy powerbank wspiera szybkie ładowanie i maksymalnie może wytworzyć 18W mocy (zapewne 9V i 2A). Oznacza to, że dużo szybciej naładujemy smartfon, ale też powerbank, bo działa to w dwie strony. Naładowanie powerbanka do pełna wynosi 3,5 godziny. Mocy wystarczy by naładować około 6 razy najnowszego iPhone’a czy ponad 2 razy Mi Note’a.

Powerbank Xiaomi / fot. Xiaomi
Powerbank Xiaomi – złącza / fot. Xiaomi

 

Powerbank zapewne w najbliższych dniach trafi do sprzedaży na chińskim rynku i zakładam, że niedługo po tym pojawi się też w sklepach w Polsce, które zajmują się sprzedażą produktów Xiaomi.

źródło: Xiaomi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj