Huawei jest jedną z tych firm, która w ostatnim czasie prężnie się rozwija. I nie są to słowa rzucone na wiatr, ponieważ odzwierciedlenie tego faktu widzimy w rzeczywistości. Chińczycy przez ostatnie lata pokazali naprawdę świetne smartfony jak Huawei Mate S, Huwei P8 czy ostatni Huwei Mate 8 i zdołali zająć trzecie miejsce wśród producentów, którzy sprzedali najwięcej smartfonów pod koniec 2015 roku. Poza sprzedażą, Huawei skupia się także na marketingu, czego wynikiem jest podpisanie kontraktu z jednym z najlepszych piłkarzy na świecie – Leo Messi. Tym samym Messi został globalnym ambasadorem marki Huawei.

Współpraca Messiego z Chińczykami opierać się będzie na promowaniu najnowszych smartfonów, tabletów, a nawet urządzeń wearable sygnowanych logiem Huawei. Oczywiście najbardziej znany piłkarz na świecie nie robi tego za darmo. Światowe media spekulują, że współpraca będzie kosztować Huawei około 8 mln euro rocznie, lecz należy pamiętać, że dokładna kwota nie została oficjalnie ujawniona. Prawdopodobnie obie strony podpisały kontrakt na 3 lata, więc Argentyńczyk będzie miał co robić w najbliższych latach. Tym bardziej, że na horyzoncie widać nadchodzące flagowce z serii Huawei P9.

Leo Messi zostając globalnym ambasadorem marki Huawei dołączył tym samym do „drużyny Huawei”, gdzie jest już Robert Lewandowski. Nasz rodak również jest ambasadorem Huawei, ale promuje markę w Polsce.

Na koniec warto powiedzieć o tym, że takie działania Huawei, gdzie firma zaczyna współpracować ze znanymi ludźmi pokazuje tylko, że Chińczycy naprawdę chcą być pierwszym producentem smartfonów na świecie i – co ważne – systematycznie dążą do tego celu. Pewne jest też, że Huawei na tej współpracy skorzysta.

źródło: Huawei przez JamaicaGleaner