Jak dobrze wiecie, firma HTC dwa tygodnie temu oficjalnie zaprezentowała swojego flagowca HTC 10. Nie jest tajemnicą, że ten model jest bardzo ważny dla Tajwańczyków, niektórzy nawet twierdzą, że jest to być albo nie być dla HTC. W tym roku tajwański producent ma duże szanse odbić się od dna, ponieważ ich najnowszy flagowiec jest naprawdę świetny, nie tylko pod względem wizualnym, ale również pod względem sprzętowym. Tymczasem wczoraj oficjalnie został zaprezentowany HTC One S9, czyli nowy średniak, który w Europie tani nie będzie.

Zaprezentowanie One S9 wydaje się ciekawym ruchem HTC i nie powinno to wpłynąć zbytnio na sprzedaż HTC 10. Tajwańska firma jest w dosyć nieprzyjemnej sytuacji finansowej, dlatego musi szukać wsparcia też u innych konsumentów, którzy nie potrzebują najdroższego i najwydajniejszego smartfona. Pamiętamy przecież, że to One A9 był popularniejszy niż zeszłoroczny flagowy One M9, więc widać, że producent chce się zabezpieczyć też w tym roku, ale czy we właściwy sposób? HTC One S9 nawiązuje do One M9, aniżeli do obecnego flagowca, a jak już wspomniałem M9 nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Zaporowa może okazać się też cena, która w Europie, a dokładnie w Niemczech wynosi 500 euro (około 2195 złotych). Oczywiście taka kwota stawia smartfon na najwyższej półce średniej klasy urządzeń, co jest równoznaczne z ceną zeszłorocznych flagowców.

HTC One S9
HTC One S9 / fot. HTC

 

HTC One S9 ma 5-calowy wyświetlacz Full HD, więc procenty baterii nie będą zbyt szybko uciekać. A skoro już o baterii mowa, to ma ona pojemność 2840 mAh. Ostatecznie smartfon ma 10,09 mm grubości i waży 158 gramów. Urządzenie należy, jak już wiecie, do średniej klasy, a więc procesor nie będzie najwydajniejszy. Mam tutaj na myśli 8-rdzeniową jednostkę MediaTek Helio X10 o taktowaniu zegara do 2.0 GHz. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to w One S9 wynosi ona 2 GB, czyli taki standardzik w tej klasie. Urządzenie będzie dostępne w wersji z 16 GB pamięci wbudowanej.

HTC One S9
HTC One S9 / fot. HTC

 

Szkoda, że Tajwańczycy nie zaszaleli z aparatami. W nowości od HTC uświadczymy zdjęcia w rozdzielczości 13 megapikseli i mowa tutaj o fotkach wykonanych za pomocą głównego aparatu. Warto dodać, że aparat ma optyczną stabilizację obrazu. Z przodu znajduje się kamerka UltraPixel i właściwie to tyle, co wiemy. Zdecydowanie 16 megapikseli zrobiłoby tutaj lepsze wrażenie, oczywiście patrząc na kwotę, nie mówiąc już o aparacie z HTC 10. Całość pracuje w oparciu o Androida 6.0 Marshmallow z nakładką HTC Sense.

HTC One S9
HTC One S9 / fot. HTC

 

HTC One S9 pojawił się na niemieckiej stronie HTC i pewnie w Niemczech będzie dostępny jako pierwszy. Na tą chwile nie wiemy w jakich krajach smartfon zadebiutuje. Pewne jest, że gdy One S9 pojawi się u nas i jeśli cena obowiązująca u zachodnich sąsiadów będzie taka sama w Polsce, to HTC nie odniesie dużego sukcesu. Chińczycy tutaj mają lepsze propozycje, chociażby taki P9 Lite, który ma więcej RAM, wydajny procesor, większą baterię i mniejszą cenę.

źródło: HTC