Pamiętacie tablet Chuwi HiBook, o którym pisałem kilka dni temu? To będzie nowość na polskim rynku, która ma zadebiutować w sprzedaży za nieco ponad tydzień. Widać, że urządzenia 2w1, czyli takie tablety z dołączaną klawiaturą cieszą się coraz większym zainteresowaniem i właśnie wspomniany Chuwi, ale też tytułowy Teclast Tbook do nich należą. Ten drugi też jest interesujący, bo ma 4 GB RAM i dwa systemy operacyjne. 

Takie urządzenia nie służą już tylko do przeglądania Internetu, bo teraz dzięki lepszym procesorom i większej ilości pamięci RAM można wykonywać znacznie więcej zadań, a nawet grać w niektóre gry. Jeśli ktoś rzeczywiście stawia ponad wszystko mobilność, ale nie kosztem wydajności, urządzenia konwertowalne są strzałem w dziesiątkę.

Teclast pokazał ostatnio swój najnowszy tablet Teclast Tbook 10, gdzie jak już sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z urządzeniem z 10,1-calowym ekranem Full HD został całkiem nieźle wyposażony i w dodatku przystępnie wyceniony. Tablet możemy kupić za niecałe 200 dolarów, a w tej cenie otrzymujemy urządzenie z czterordzeniowym procesorem Intel Atom x5-Z8300 (do 1,84 GHz) i 4-gigabajtową pamięcią RAM. Do tego dochodzi 64 GB pamięci wewnętrznej i slot na karty do 128 GB. Charakterystyczną cechą jesy tryb dual boot (dual OS), czyli dwa systemy operacyjne w postaci Windows 10 i Androida w wersji 5.1 Lollipop. Teclast Tbook 10 ma też micro HDMI więc łatwo można go podpiąć pod większy ekran i komplet standardów łączności bezprzewodowej jak Wi-Fi czy Bluetooth. W środku obudowy o grubości 8 mm zmieszczono baterię 22,8 Wh, która ma wystarczyć na 6 godzin ciągłej pracy.

Teclast Tbook 10 / fot. Teclast
Teclast Tbook 10 / fot. Teclast

 

Całość zamknięto w aluminiowej obudowie, która szczególnie nieźle prezentuje się w złotym kolorze. Na zdjęciach można zauważyć klawiaturę (w końcu to integralny element urządzenia 2w1), ale problem w tym, że trzeba ją dokupić osobno. Ok, fajnie, ale sytuację jeszcze bardziej komplikuje fakt, że nie widzę dedykowanej klawiatury w ofercie sklepu, ale mam nadzieję, że wkrótce się pojawi.

źródło: Gearbest