Huawei P8 z Androidem 6.0 Marshmallow. Nareszcie!

3

Mam to szczęście, że używam już jego następcę, który od wyjęcia z pudełka ma Androida 6.0 Marshmallow z najnowszą wersją interfejsu EMUI. Ale wiem, że jest sporo osób, które w swoich rękach trzymają ubiegłorocznego flagowca Huawei P8 i już tracili nadzieję, że ten dzień kiedykolwiek nastanie. Dzień, kiedy na wyświetlaczu pojawi się informacja o długo wyczekiwanej aktualizacji. Fakt, trochę to trwało, ale w końcu jest. Jest Marshmallow dla Huawei P8. 

Ok, Huawei zaliczył niemałe opóźnienie, ale i tak trzeba go pochwalić, bo coraz częściej aktualizuje swoje smartfony i przekazują to w bardzo przyjemnej formie. I nikt mi nie powie, że tak nie jest, bo miałem już w swoich rękach chociażby Honora 7, który dostał przynajmniej trzy aktualizacje w przeciągu kilku miesięcy czy obecnie używanego Huawei P9, który tych aktualizacji od premiery miał dwie. Widać, że się coś dzieje, choć nieco dziwnie wygląda sytuacja, gdy nową wersję dostaje najpierw średniak, a dopiero później flagowiec. Bo tak było w przypadku Huawei P8 Lite i Huawei P8 i w tym zdaniu kolejność nie jest przypadkowa. Na całe szczęście, różnica między wydaniem Marshmallowa dla Lite’a, a flagowej wersji zamknęła się w dwóch tygodniach.

Marshmallow dla Huawei P8 / fot. Huawei
Marshmallow dla Huawei P8 / fot. Huawei

 

Najważniejsza wiadomość jest taka, że Android 6.0 Marshmallow nareszcie trafił do Huawei P8 i w pierwszej kolejności aktualizację mogą przeprowadzić osoby, które nabyły swój egzemplarz na rynku detalicznym (tak zwaną oficjalną dystrybucją np. w znanych sklepach z elektroniką). Aktualizacja pojawi się też dla smartfonów zakupionych u operatorów, a Huawei informuje za pośrednictwem Facebooka, że Marshmallow mogą pobierać już klienci Orange. Aktualizacja wprowadza oczywiście nową wersję Androida, ale i usprawnienia w nakładce EMUI 4.0 (niestety wygląda na to, że EMUI 4.1 jest jeszcze „zarezerwowana tylko dla P9). Zmiany to między innymi większa kontrola nad uprawnieniami aplikacji i ustawieniami lokalizacji, a także optymalizacja zużycia energii (Doze) i tryb profesjonalny w aparacie.

Aktualizacja powinna wskoczyć automatycznie (na aplikacji Aktualizator powinien pojawić się czerwony wskaźnik). Jeśli jednak się to nie stanie, wystarczy wejść w aplikację (lub Ustawienia i potem Aktualizator) i sprawdzić dostępność nowej wersji ręcznie wybierając opcję Sprawdź aktualizacje.

Jeśli trafiliście jeszcze na jakieś nowości, dajcie koniecznie znać.

źródło: Huawei