Jeśli ktoś chciał Huawei P9 Plus to już można go kupić. Gdzie i za ile?

2

Huawei P9 Plus to ten większy, pod kilkoma względami lepszy i co za tym idzie również droższy, tak jakby ktoś się zastanawiał. Smartfon miał swoją premierę w Londynie na równi z Huawei P9, ale do sprzedaży trafił jakieś trzy tygodnie później. Miał pojawić się w sprzedaży w maju i choć zaliczył lekki poślizg, to Huawei wywiązał się ze swojej obietnicy. Mamy ostatni dzień tego miesiąca i Huawei P9 Plus zawitał w sklepach. 

Polską cenę i przewidywaną datę premiery Huawei P9 Plus w Polsce poznaliśmy właśnie na jego polskiej prezentacji pod koniec kwietnia. Widać, że Huawei wyrobił się z terminem i smartfon jest już dostępny w sprzedaży. Za ile? Trzeba przyznać, że jak na smartfony Huawei całkiem sporo, bo za model P9 Plus przyjdzie zapłacić 3199 złotych. Czy jest w nim coś wyjątkowego, by dopłacić?

Z pewnością Huawei P9 Plus jest dla osób, które lubią duże smartfony, bo ten ma 5,7-calowy wyświetlacz. Ale nie wielkość jest istotna, a fakt, że po pierwsze wyświetlacz to Super AMOLED, a po drugie rozpoznaje siłę nacisku dzięki technologii Press Touch. Dla przypomnienia w Huawei P9 jest wyświetlacz IPS NEO+ LCD. W wersji z Plusem mamy też głośniki stereo, diodę podczerwieni do sterowania urządzeniami RTV, a ponadto dysponuje 4 GB pamięci RAM i aż 64 GB pamięci wbudowanej. Do tego dochodzi jeszcze pojemniejsza bateria 3400 mAh i trochę inaczej prezentująca się obudowa z tyłu.

Huawei P9 Plus / fot. Huawei
Huawei P9 Plus / fot. Huawei

 

Czy cena jest wysoka? Tak. Czy za wysoka? Drugi raz odpowiem, że tak. Huawei P9 Plus to bez wątpienia świetny sprzęt, ale widać, że Huawei zaczął się bardziej cenić. Gdyby cena była na poziomie 2699-2799 to jeszcze bym się zastanowił czy nie zamienić Huawei P9 na tego z „Plusem”. A Wy zastanawiacie się nad zakupem? Smartfon póki co widziałem w sklepie x-kom w białym lub czarnym kolorze.

źrodło: Huawei, x-kom