Ostatnio całkiem sporo mówi się o drugiej generacji opaski Samsung Gear Fit. Tak dużo, że jeszcze przed jej oficjalną premierą wiemy jak wygląda, jak działa i jaką będzie miał specyfikację. Ta ostatnia pojawiła się dzisiaj niemal w całości, potwierdza niektóre poprzednie plotki, ale skrywa też kilka niespodzianek.

Mówcie co chcecie, ale pierwszy Gear Fit był i nadal jest ciekawą opaską do monitorowania aktywności. Założę się, że była bardziej popularna od niektórych smartwatchy Samsunga, szczególnie w trakcie wyprzedaży, gdzie kosztowała 299 złotych. Jakby nie patrzeć to pierwszy i jak na razie jedyny taki smartband od Samsunga z zakrzywionym ekranem, który zadebiutował przeszło dwa lata temu. Ale już niedługo może się to zmienić, bo zdaje się, że premiera Gear Fit 2 jest już za rogiem.

Za sprawą kolejnego wycieku poznaliśmy dosyć szczegółową specyfikację nowej opaski. Nadal mamy zakrzywiony ekran Super AMOLED, ale o przekątnej 1,55 cala i rozdzielczości 216 x 432 pikseli, co przekłada się na ponad 310 ppi. Pierwsza generacja miała większy wyświetlacz, ale mniejszą rozdzielczość (ok. 244 ppi), więc w nowym Gear Fit jakość obrazu będzie wyższa. Sercem opaski ma być dwurdzeniowy procesor 1 GHz od Samsunga i 512 MB RAM. Zaskakuje tylko 2 GB pamięci wbudowanej (najnowsze smartwatche Samsunga mają 4 GB), więc w przypadku wgrywania muzyki przestrzeń może się szybko skończyć (o ile Gear Fit będzie miał taką możliwość).

Samsung Gear Fit 2 / fot. SamMobile
Samsung Gear Fit 2 / fot. SamMobile

 

Potwierdza się obecność GPS ze wsparciem dla GLONASS, więc opaskę będzie można używać podczas biegania bez konieczności zabierania ze sobą smartfonu. Tego mi brakowało w pierwszje generacji. W Gear Fit 2 znajdziemy też baterię o pojemności 200 mAh, żyroskop, barometr, akcelerometr i pulsometr oraz system Tizen w wersji 2.3. Opaska będzie też odporna na wodę i kurz, dzięki IP68.

Data premiery nie jest znana, ale widać, że coraz bardziej się zbliża. Mówi się o premierze w czerwcu.

źródło: SamMobile