Wygląda na to, że producenci smartfonów wzięli sobie do serca ostatnie statystyki Androida. Dla przypomnienia, Marshmallow jest raptem na 10% wszystkich urządzeń, które mają dostęp do Google Play, co raczej nie jest wynikiem, z którego powinniśmy się cieszyć. Swoje trzy grosze do poprawy tej sytuacji dołożył właśnie Asus, który udostępnił aktualizację dla smartfonu Asus Zenfone Max.

Asus zadeklarował kiedyś, że większość jego smartfonów otrzyma Marshmallowa do końca tego miesiąca. Jak na razie mu się to udaje, a teraz w centrum uwagi jest jeden z… najciekawszych smartfonów Asusa z ostatnim miesięcy (oczywiście nie patrząc na nowości z targów Computex, których jeszcze w sprzedaży nie ma). Asus Zenfone Max to smartfon, który przede wszystkim spodoba się osobom potrzebującym urządzenia z ogromną baterią. Ta w Max’ie ma aż 5000 mAh i dzięki temu trafiła do naszego zestawienia 10 najlepszych smartfonów z dużą baterią. Oprócz niezłej baterii, smartfon ma też zadowalającą specyfikację i całkiem dobrą cenę, która obecnie wynosi 999 złotych.

Jak wynika z ostatnich informacji, Asus Zenfone Max już może pracować pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow, bo właśnie pojawiła się oficjalna aktualizacja. Aktualizacja jest w trybie OTA i przeznaczona jest dla modelu ZC550KL, tego którego zakupimy w oficjalnej, polskiej dystrybucji. Nowa paczka wprowadza przede wszystkim Androida 6.0 Marshmallow, ale – jak można przeczytać w szczegółach – usuwa takie aplikacje Asus Email, Asus Calendar i Asus Messaging, dlatego też, Ci którzy korzystali z tych programów muszą poszukać zamienników. Jest także informacja, że Marshmallow nie wspiera APP2SD, więc zaleca się przenieść wszystkie aplikacje do pamięci wewnętrznej urządzenia przed rozpoczęciem aktualizacji.

Kto korzysta z Asusa Zenfone Max i zrobił już aktualizację?

źródło:ROOTBLOGAsusTabletowo