Do tej pory firma Zeiss była mi znana z optyki stosowanej niegdyś w najlepszych telefonach Nokia. Sam miałem kiedyś Nokie N82 czy N95 i jak na tamte czasy pod względem jakości zdjęć nie miały sobie równych. Teraz niemiecką optykę też widzi się w niektórych smartfonach, choć już na pewno nie na taką skalę jak kiedyś. Można ją też spotkać w goglach rozszerzonej rzeczywistości, które doczekały się kolejnej wersji. Zeiss VR One Plus są bardziej uniwersalne. 

Rynek rozszerzonej rzeczywistości rozwija się w zastraszającym, ale też zadowalającym tempie. Już teraz każdy znaczący producent ma w swojej ofercie okulary VR i z dnia na dzień pojawia się coraz więcej ciekawych treści. Zdjęcia sferyczne, filmy w 360 stopniach, a nawet gry i to w zupełnie nowym, wirtualnym świecie, więc nic dziwnego, że teraz jest na to popyt. Zeiss już pokazał gogle VR One, ale te z Plusem w nazwie są lepsze, co oznacza przede wszystkim, że pasują do większej liczby urządzeń.

Zeiss VR One Plus / fot. vr-one
Zeiss VR One Plus / fot. vr-one

 

W Zeiss VR One Plus możemy włożyć smartfon z ekranem o maksymalnej przekątnej 5,5 cala (w wersji bez Plusa było to 5,2 cala). Nic więc dziwnego, że powstała nowa wersja gogli, bo coraz więcej smartfonów ma ekran o takiej wielkości, a nawet większej. Smartfon – jak widać na poniższym zdjęciu – wsuwamy do środka gogli za pomocą specjalnej szufladki, co też automatycznie powinno uruchomić aplikację. W sumie to trzeba przyznać, że gogle same w sobie całkiem dobrze się prezentują i według mnie to najładniejszy sprzęt do VR jaki jest teraz na rynku. Też tak sądzicie?

Zeiss VR One Plus i smartfon / fot. vr-one
Zeiss VR One Plus i smartfon / fot. vr-one

 

Zeiss VR One Plus zostały wycenione na 129 euro (niecałe 600 złotych) i można je już zamówić w przedsprzedaży. Trzeba będzie jednak trochę poczekać na swoją sztukę, bo wysyłki mają ruszyć dopiero w połowie sierpnia.

źródło: vr-one przez PhoneArena