Z żalem muszę przyznać, że LG w tym roku nie popisało się zbyt szczególnie. Choć osobiście jestem zadowolony z LG G5, to trzeba przyznać, że wyniki sprzedaży nie były zbyt dobre. 2,2 miliona sprzedanych egzemplarzy to wciąż o 800 tysięcy za mało, a liczba szczególnie skromnie wygląda przy 10 milionach sprzedanych sztuk flagowego modelu Samsunga. Koreański producent chce nadrobić te braki i pokazuje dwa nowe średniaki – poznajcie LG X5 i LG X Skin. Czym zainteresują? 

Na początku warto zaznaczyć, że do tej pory wszystkie modele z tej serii miały w sobie znak „X”. To urządzenie nieco przełamuje ten trend, bo nazywa się LG X5. Być może jest to jakieś nawiązanie do LG G5 i ma to symbolizować jego tanią wersję? Ciężko stwierdzić skąd cyfra pięć, ale smartfon nie przypomina tegorocznego flagowca, nawet wizualnie.

Smartfon ma spory ekran o przekątnej 5,5 cala, co przy rozdzielczości HD nie przekłada się na zadowalające zagęszczenie pikseli. Sam telefon ma 7,2 milimetra grubości i waży 133 gramy, ale tak naprawdę takie dane niewiele nam mówią, bo każde urządzenie tego typu trzeba dotknąć i dopiero ocenić jak leży w dłoni i jak jest wyważone. Bateria o pojemności 2800 mAh może być sporą bolączką tego telefonu, ze względu na duży ekran, choć sytuację ratuje mniejsza ilość pikseli. Telefon napędzany jest czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1,3 GHz i tutaj zabrakło informacji o konkretnym modelu. Całość wspomaga 2 GB RAM, a pamięć wewnętrzna ma 16 GB. Jedyne co będzie tak naprawdę lepsze w tym „średniaku” od dostępnych obecnie na rynku, to oficjalny Android w wersji Marshmallow już w dniu premiery, co pozwala nam liczyć na aktualizację do wersji Nougat. Główna kamera o rozdzielczości 13 megapikseli to dla nas – po raz kolejny – pusta informacja, bo nic więcej o aparacie nie wiemy. Ten z przodu ma mieć rozdzielczość 5 Megapikseli. Jeszcze w tym tygodniu telefon ujrzy światło dzienne w Korei, w kolorze białym lub czarnym (nazwanym Indigo Black) w cenie wynoszącej w przeliczeniu około 700 złotych.

LG X5 / fot. GSMArena
LG X5 / fot. GSMArena

 

Drugim smartfonem, który zostanie wypuszczony na koreański rynek w tym samym czasie co LG X5, jest LG X Skin. A mówiąc „skin”, dział PR miał chyba na myśli „skinny” – czyli chudy lub bardzo wąski. Dlaczego tak mówię? Telefon ten waży tylko 122 gramy, a grubość obudowy to zaledwie 6,9 milimetra! Czyli dla porównania, jest cieńszy o 0,2 milimetra od iPhone 6S. To całkiem niezły wynik jak na telefon za około 800 złotych (w przeliczeniu).

Niestety, za większą cenę, otrzymamy gorszą specyfikację. Ekran o rozdzielczości 5 cali, 1,5 GB pamięci RAM oraz baterię o pojemności 2100 mAh. Prawdopodobnie reszta podzespołów nie będzie się różnić. Przednia kamera ma mieć rozdzielczość 8 Megapikseli, jednak – po raz kolejny – tym nie należy się specjalnie kierować.

LG X Skin / fot. GSMArena
LG X Skin / fot. GSMArena

 

źródło: lge.co.kr via GSMArena