Jeżeli ktoś z Was używa smartfonu OnePlus X to od dzisiaj może częściej spoglądać na pasek systemowy w poszukiwaniu aktualizacji. Jak dowiadujemy się z oficjalnego forum, pojawiła się nowa wersja systemu, która wprowadza sporo zmian, ale jest jedno „ale”. Nie jest to ta aktualizacja, na którą posiadacze tego modelu czekają od dawna. 

Od razu napiszę – użytkownicy, którzy w swoich rękach trzymają teraz OnePlus X jeszcze muszą poczekać na aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow. Wiem, wiem, trwa to już stanowczno za długo, bo od listopada, ale chyba producent też zdaje sobie z tego sprawę i daje coś na osłodę, jednocześnie zapewniając, że prace nad Marshmallowem ciągle trwają. I nie jest to coś błahego, bo najnowsza aktualizacja wprowadza trochę usprawnień.

OxygenOS 2.2.2 pojawił się dla OnePlus X i to jest właśnie to, co otrzymujemy jeszcze przed Marshmallowem. Aktualizacja usprawnia aplikację aparatu podnosząc ją do wersji 1.4 UI, poprawia płynność nagrywanych filmów i dodaje opcję odblokowania telefonu za pomocą twarzy. Jest też nowa wersja klawiatury SwiftKey, dodano poprawki zabezpieczeń z czerwca, a także usunięto błędy i problemy związane między innymi z ustawieniem domyślnej karty SIM i operatora sieci, a także rotacją ekranu.

Aktualizacja waży około 325 MB i warto podłączyć się pod Wi-Fi by ją pobrać. Jeżeli nie wykryje się automatycznie, warto sprawdzić dostępność aktualizacji ręcznie w ustawieniach. Mamy tu jakichś posiadaczy OnePlus X, którzy już zainstalowali?

źródło: OnePlus przez PhoneArena