Smartwatche można dostrzec na rękach większości miłośników mobilnej technologii i urządzeń wearables. Jest to chociażby Apple Watch w przypadku urządzeń iOS czy jedno z setek innych urządzeń opartych na platformie Android Wear. A na tym się nie kończy. Firma Fossil jest znana z produkcji wysokiej klasy, klasycznych czasomierzy, ale widać, że chce iść z duchem czasu, bo właśnie poznaliśmy jej dwa nowe smartwatche.

Mam wrażenie, że firmy zajmujące się klasycznymi zegarkami niezbyt chętnie sięgają po smartwatche. I choć kilka z nich – jak na przykład TAG Heuer – już próbowało, to urządzenia te nie zyskały zbyt sporej popularności. Ale niedługo może się to zmienić, bo za inteligentne zegarki na porządnie zabrał się Fossil, którego zegarki bardzo często widzę na rękach ludzi ze wszystkich kategorii wiekowych – zarówno kolegów ze szkoły, ludzi w średnim wieku jak i tych starszych, którzy pewnie obecny zegarek będą nosić już do końca swoich dni. Trudno wymagać, aby TAG Heuer Connected za skromne 6 tysiące złotych gościł na rękach wszystkich. Co innego Fossil za czterocyfrową kwotę z jedynką z przodu, prawda? 

Co prawda wspomniana firma wypuściła już jakiś czas temu na rynek urządzenie o nazwie Q Founder, jednak nie wywołało dużego zainteresowania wśród użytkowników. Być może tym razem się to zmieni. 

Fossil Q Marshal oraz Fossil Q Wander (od lewej) / fot. PhoneArena
Fossil Q Marshal oraz Fossil Q Wander (od lewej) / fot. PhoneArena

Fossil Q Marshal oraz Fossil Q Wander, tak nazywają się nowe smartwatche tej firmy, zostały zapowiedzianie już w marcu. Mimo to, dopiero jutro, czyli 12 sierpnia pojawią się w przedsprzedaży, a 29 sierpnia w sklepach. Ile będą kosztować? Najtańsza wersja została wyceniona na 295 dolarów, czyli nieco ponad 1100 złotych. Czym różnią się te dwa zegarki? Najprawdopodobniej tylko wyglądem. Widoczny na zdjęciu po lewej Q Marshmal ma być nieco bardziej „twardy”, sportowy i masywniejszy, a Q Wander delikatny i elegancki. Na chwilę obecną nie wspomniano nic o wodoodporności, jednak jest ona wysoce prawdopodobna. O samej specyfikacji nie wiemy zbyt wiele, oprócz tego, że koperta będzie miała 45 milimetrów w obu przypadkach, a paski będzie można łatwo wymienić, prawdopodobnie na uniwersalny pasek o danej szerokości. Oczywiście oba zegarki kompatybilne są zarówno z Androidem, jak i iOS oraz z aplikacjami takimi jak Google Fit, UA Record od Under Armour, UP od Jawbone, czy MyFitness Pal.

źródło: TheVerge przez PhoneArena

na zdjęciu głównym widoczny Fossil Q Founder