Każdy producent, który wybiera się na targi IFA 2016 przygotowuje coś nowego i wygląda na to, że znowu zobaczymy kilka smartwatchy. Kiedyś każdy chciał mieć takiego w ogóle w ofercie, a teraz każdy chce mieć też smartwatch z okrągłym wyświetlaczem. Asus jeszcze nie należy do tej grupy, ale już niebawem się to zmieni, bo na IFA mamy zobaczyć smartwatch Asus ZenWatch 3.

Zdjęcie, które widzicie powyżej pojawiło się przypadkowo albo może mamy myśleć, że tak właśnie się stało. Wszystko rozegrało się w Google Play, gdzie pojawiła się grafika przedstawiająca nowy smartwatch od Asusa i choć trwało to chwilę, to jak to się mówi, w sieci nic nie ginie. Co poniektórym udało się je zapisać i tak oto mamy swego rodzaju potwierdzenie – spoglądacie na smartwatch Asus ZenWatch 3. Dlaczego? A dlatego, że to wszystko zaczyna łączyć się w całość – zegarek na grafice powyżej wygląda tak samo jak ten, który pojawił się na zdjęciach kilka dni temu.

I trzeba powiedzieć, że może to być jeden z ciekawszych smartwatchy z okrągłym ekranem, jakie powstały. Okrągły ekran, metalowa obudowa, wymienne paski i aż trzy przyciski na prawym boku. Co wiemy o ZenWatchu 3? Niewiele, ale z tych pewniejszych informacji można wymienić system Android Wear 2.0 (więcej można dowiedzieć się tutaj), Bluetooth 4.2 i Wi-Fi w standardzie n. Niestety nie ma żadnych wieści o GPS, a to chyba obecnie jeden z tych bardziej pożądanych modułów w urządzeniach wearables.

Asus ZenWatch 3 ma mieć swoją oficjalną premierę na targach IFA 2016.

źródło: Google Play, 9to5Google przez Tabletowo