Kiedy Sony stopniowo pokazywało nową serię Xperia X brakowało mi tam jednego modelu, tego najbardziej kompaktowego. Wiadomo, że poniekąd takim smartfonem stała się Xperia XA, na co wpływ miał niewątpliwie ekran rozciągający się od krawędzi do krawędzi (smartfon jesty najsmuklejszy z całej serii i naprawdę nieźle leży w dłoni), ale jednak to nie to samo co kiedyś Compact. Wiele wskazuje na to, że taki smartfon jak Sony Xperia X Compact może rzeczywiście się pojawić i to całkiem szybko.

Zbliżają się targi IFA 2016, a to właśnie w Berlinie Sony pokazywało najwięcej biorąc pod uwagę smartfony i tablety. W tym roku ma być podobnie i wspomniana już wyżej Xperia X Compact może ujrzeć światło dzienne właśnie tam, obok Xperii XR, o której już od kilku tygodni spekuluje się w sieci. Ja lubię duże smartfony, ale gdybym miał wybierać najciekawszy smartfon od Sony, na pewno szukałbym jakiegoś wśród Compact’ów, a to dlatego, że producentowi udało się upchać całkiem sporo do niewielkiej i wygodnej obudowy. I w przypadku Sony Xperii X Compact ma być podobnie.

Według dotychczasowych informacji nowy Compact ma mieć 4,6-calowy ekran (być może nawet w rozdzielczości Full HD) i baterię o większej pojemności niż… testowana przeze mnie jakiś czas temu Xperia X. Pod obudową mamy znaleźć 2700 mAh, a dobrą zmianą ma być złącze USB Type C, które pojawia się w coraz większej liczbie smartfonów. Ciekawie robi się też w środku, gdzie ma być procesor Snapdragon 820. O pamięci RAM na razie nic nie wiemy, ale biorąc pod uwagę fakt ile miały jej wcześniejsze Compacty, w tym najnowszym będzie minimum 2 GB. Patrząc też w przeszłość na główny aparat, wszystko wskazuje na to, że Sony Xperia X Compact powinna dostać taki sam sensor jaki jest w Xperii X.

Sony ma swoją konferencję 1 września i to właśnie w tym dniu wszystko się wyjaśni.

źródło: PhoneArena