Tak, to jest to samo urządzenie, które firma Blu zapowiedziała jakiś czas temu na Facebooku. Tak, dzisiaj mamy ten dzień, w którym o nowym smartfonie Blu dowiadujemy się dosłownie wszystkiego. I tak, Blue Pure XR to świetnie zapowiadający się smartfon i chyba jeden z nielicznych ostatnio, który jest dobrze przemyślany i jeszcze lepiej wyceniony. 

Pewnie niektórzy z Was myślą, że Blu to chińska marka i muszę przyznać, że kiedyś miałem podobnie. Ale prawda jest taka, że to producent z siedzibą na Florydzie, który nie jest w Polsce znany tak jak Xiaomi czy nawet Oppo, a szkoda, bo w portfolio ma kilka ciekawych modeli. Jest tam chociażby Blu Energy XL z baterią o pojemności 5000 mAh czy model R1 HD, którego kupimy za mniej niż 100 dolarów. Ale teraz tym najciekawszym i najlepszym jest Blu Pure XR. Smartfon wcale nie musi być chiński, żeby był tani… i dobry.

Blu Pure XR to smartfon z iście flagowcą specyfikacją, który kosztuje tyle, co niektóre średniaki innych producentów. To tak jakby kupić Samsunga Galaxy S7 w cenie Lumii 650. Dlatego też zacznę nietypowo, bo od ceny – Blu Pure XR został wyceniony na 299 dolarów. W tej cenie mamy między innymi 5,5-calowy wyświetlacz Full HD oparty na matrycy Super AMOLED (jak w Samsungach), obsługujący funkcje rozpoznawania nacisku (jak podaje producent – „Advanced 3D Touch display to Select, Preview, and Open”). Pod obudową znalazł się procesor Helio P10 od MediaTek, aż 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej, a do tego czytnik linii papialarnych z funkcją blokowania dostępu do telefonu, ale też wybranych aplikacji i 16-megapikselowy aparat z przysłoną f/1.8 i Auto Focusem opartym na detekcji fazy.

Blu Pure XR / fot. Blu
Blu Pure XR / fot. Blu

 

Bateria jest litowo-polimerowa i ma 3000 mAh, a smartfon ma USB Type C i wsparcie dla szybkiego ładowania (9V 2A). System to z kolei Android 6.0 Marshmallow i nie wygląda, by był urozmaicony jakąś nakładką, a ewentualnie jakimś motywem i tapetą. No i znajdźcie mi teraz smartfon o takich parametrach, którego cena będzie choć trochę zbliżona do tej od Blu Pure XR. Smartfon jest dostępny w dwóch kolorach i można go aktualnie znaleźć w ofercie Amazonu i BestBuy. To kolejny smartfon, który chciałbym przetestować i to w dodatku tak priorytetowo.

źródło: PRNewswire przez androidandme