Wszyscy czekają na nowy tablet Samsunga z rysikiem S Pen, bo od premiery tego ostatniego minęło już sporo czasu. Ostatnio zobaczyliśmy Samsunga Galaxy Note 7 i on z oczywistych względów miał rysik, do tego mocno udoskonalony. Podobny ma mieć najnowszy 10,1-calowy tablet, który właśnie pojawił się na kilku grafikach.

Wiadomo, są to jeszcze niepotwierdzone informacje, ale bardzo prawdopodobne. Przyznam, że patrząc na to urządzenie oczekiwałem czegoś innego, czegoś co jest podobne na przykład do tabletów Galaxy Tab S2 – zarówno od strony wizualnej jak i technicznej – ale wyposażonej dodatkowo w rysik S Pen i nowe oprogramowanie. Jest trochę inaczej i tablet może zainteresować, szczególnie osoby, które czekają na duży tablet ze stylusem.

Razem ze zdjęciami pojawiła się specyfikacja. Tablet ma mieć procesor Exynos 7870, a do tego 2 GB RAM i 16 GB RAM, więc jak na tablet z rysikiem to trochę za mało. Jest też 8-megapikselowy aparat z tyłu, a pod obudową znajdziemy baterię o pojemności 7300 mAh. Specyfikacja wręcz identyczna jak w 10,1-calowym tablecie Galaxy Tab A (2016), który jakiś czas temu trafił też do sprzedaży w Polsce. Ale wracając do samego rysika. Ten ma mieć podobne funkcje jak ten z Galaxy Note 7, jak przykładowo tłumaczenie „w locie”. Ciekaw jestem czy tak rzeczywiście będzie.

Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) z S Pen / fot. SamMobile
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2016) z S Pen / fot. SamMobile

 

Mówi się, że premiera ma odbyć się na IFA 2016, ale… nie czekam na niego z utęsknieniem. Hmm, też macie wrażenie, że chcieli napisać na ekranie „Galaktyczny”? 🙂

źródło: SamMobile