Pamiętacie taki smartfon jak Cubot Note S? Tak, to ten, który pod koniec kwietnia zawitał oficjalnie do Polski i rozwalił budżetową półkę, bo w cenie do 400 złotych miał 5,5-calowy ekran HD, aż 2 GB pamięci RAM i baterię przekraczającą 4000 mAh. Trafił do sprzedaży z Androidem 5.1 Lollipop na pokładzie, więc każdy zastanawiał się kiedy i czy w ogóle dostanie aktualizację do Marshmallowa. Nie, nie dostanie, bo teraz… ma go już fabrycznie! 

Czasami takie sytuacje się zdarzają, rzadko bo rzadko, ale zdarzają, że smartfon pojawia się „na nowo” z nowszą wersją systemu niż miał wcześniej. Do tej pory było tak, że Cubot Note S po wyjęciu z pudełka miał Androida w wersji 5.1 Lollipop i nie wiadomo było czy będzie aktualizacja do nowszego systemu. Ale co ciekawe, nowa partia smartfonów Cubot Note S, która trafiła ostatnio do sprzedaży działa już w oparciu o… Marshmallowa. Tak, też jestem zaskoczony, ale na potwierdzenie kilka zrzutów ekranu i to główne zdjęcie powyżej.

Co się zmieniło? Z szybkich oględzin można zauważyć, że smartfon ma inne ikony, które po prostu wyglądają dużo lepiej niż wcześniej, bo nie mają pod sobą żadnego tła, kosmetyczne zmiany na na ekranie blokady i przede wszystkim nowy układ aplikacji w menu. W Androidzie 6.0 lista z aplikacjami przesuwana jest w pionie (środkowy screen powyżej). Ciężko jest napisać coś więcej, bo jeszcze tego smartfonu nie testowałem, tym bardziej z nowszą wersją systemu. Ciekawe jest też to, że w zestawie ze smartfonem z tej nowej dostawy jest lepsze, silikonowe etui, identyczne jak w przypadku droższego Cubota Cheetah.

Sprawdzałem też wcześniejszą wersję tego Cubota i w OTA nie wyszukuje akualizacji, nadal działa pod kontrolą Androida 5.1 Lollipop.

Aktualizacja

Jak się okazuje, aktualizację do Marshmallowa można zainstalować ręcznie. Jeśli chcecie, ale nie wiecie jak to zrobić, zapraszam do poniższego mini-poradnika.

Cubot Note S – Jak zainstalować Androida 6.0 Marshmallow?