HTC. Firma, która niegdyś była legendą Androida i niemalże wyznaczała trendy. Pamiętacie jeszcze taki model jak Touch Diamond? Mało który smartfon był wykonany tak dobrze i wygląda tak designersko. Do tego dochodzi HTC Sense, nakładka uznawana za najładniejszą, najlepszą i najbardziej funkcjonalną. Al to było kiedyś, bo obecnie HTC wiedzie się niezbyt dobrze. Mimo to walczy i dziś wiemy, jak spróbuje zawalczyć już wkrótce. A wszystko dzięki przeciekowi z HTC Ocean.

Tak, dobrze przeczytaliście. Przeciekowi. Ale jest on na tyle pewny, że można spokojnie o nim pisać jako o „pewniaku”. Chyba, że ktoś przygotował aż tak dobrze spreparowaną akcję, dotyczącą telefonu na który… nikt nie czekał. Otóż ktoś z HTC przypadkowo udostępnił film, który jest koncepcją ich nowego flagowca. Wszystko wygląda na to, ze plik miał być prywatny i dostępny tylko wewnątrz danej grupy. Tak, to ten film poniżej.

Strona, o której wspomina Evan jest już zablokowana hasłem, co dodatkowo potwierdza, że wszystko mogło odbyć się przypadkiem. Chyba, że HTC zaplanowało tę akcję właśnie w ten sposób. Już ostatnio gdybałem, czy Evan Blass jest leakerem, którego firmy nienawidzą, czy opłacają go, aby w ten sposób wzbudził zainteresowanie tłumu. Ale to nie rozważania na ten dzień.

Wszystko wskazuje na to, że najnowszy flagowiec tajwańskiego producenta, nazwany HTC Ocean, nie będzie miał przycisków fizycznych. Funkcja ma nazywać się Sense Touch, co oznacza, że bok telefonu zostanie pokryty czujnikami dotyku, które będą pełnić odpowiednie funkcje. Dodatkowo wygląda na to, że będzie tam można zaprogramować nie tylko głośność, przycisk power czy home, ale także uruchamianie konkretnej aplikacji lub inne gesty. A jeżeli dobrze się przyjrzycie, smartfon ma z tyłu dwa aparaty, na które prawdopodobnie została zarezerwowana inna animacja. Wiecie, myślę, że to te serie animacji, które pojawiają się w telewizji czy w centrach handlowych i reklamują dany produkt próbując zainteresować przechodzących. Właśnie tak to wygląda i w sumie… wszystko ma sens.

Na koniec należy dodać jeszcze jedno, niezbyt optymistczne sprostowanie – portal 9to5Google dotarł do Danielle Vermeulen, która stworzyła tę animację i odpowiada, że jest to „koncept i nie ukazuje żadnego prawdziwego produktu HTC”. Ciężko powiedzieć co jest bliższe prawdy. Sense Touch wygląda jak nowość na przyszły rok, a ze względu na niezbyt dobre wyniki HTC 10, całkiem możliwe, że firma chce wreszcie czymś zawojować. Oby, bo tęsknię za starymi produktami tej firmy.

źródło: GSMArena
źródło grafiki głównej: StockSnap