Zapewne większość z Was wyobraża sobie komputer jako stacjonarną skrzynkę stojącą gdzieś na dole koło biurka albo coś mniejszego i bardziej mobilnego w postaci laptopa. Są jeszcze komputery All in One, gdzie wszystkie podzespoły zamknięto w monitorze, ale takie rozwiązania mogą kosztować trochę więcej. Jest jednak prosty i w miarę tani sposób, by zrobić sobie taki wszystkomający komputer ze zwykłego monitora. Jak? 

Komputery All in One to świetne rozwiązanie dla kogoś kto nie ma wystarczająco dużo wolnej przestrzeni, by zmieścić jednostkę centralną i monitor w wyznaczonym do tego miejscu albo po prostu lubi minimalizm i porządek. Nieważne co jest nam bliższe, taki komputer sprawdzi się idealnie, bo zajmuje znacznie mniej miejsca niż typowy zestaw z „blaszakiem”, jest cały przed nami i nie powoduje plątaniny kabli za biurkiem. Co ciekawe, wcale nie musimy wydawać tysięcy na taki komputer, bo w sumie wystarczy mini-komputer w postaci chociażby Modecom FreePC i zwykły monitor z przynajmniej jednym, wolnym złączem HDMI.

Wystarczy do wybranego złącza HDMI w monitorze włożyć komputer Modecom FreePC, który jest w formie tak zwanego sticka, tego z kolei podłączyć do źródła prądu i włączyć. Do tego potrzebujemy jeszcze jakiejś prostej klawiatury i myszy, nawet podłączanej na Bluetooth, bo FreePC bez problemu takie obsłuży. Na monitorze pojawi się Windows 10 i po chwili konfiguracji będzie można pracować. Co będzie można robić? Praktycznie wszystkie podstawowe zadania, które w ciągu dnia wykonujemy na komputerze. Od przeglądania sieci i edycji dokumentów, po oglądanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy nawet granie w jakieś proste i niezbyt wymagające tytuły. Stick ma 32 GB pamięci wewnętrznej, ale zawsze można podłączyć do niego zewnętrzny nośnik z danymi, który też bez problemu odczyta lub włożyć kartę pamięci microSD.

Modecom FreePC kosztuje około 450 złotych, ale w najświeższej promocji sklepu Sferis można go mieć za 99 złotych z wybranym urządzeniem, np. wspomnianym wyżej monitorem. W promocji znalazło się kilka modeli monitorów, od tych najprostszych i 22-calowych po zakrzywione i te najbardziej zaawansowane z wyższą rozdzielczością i proporcjami 21:9.

Promocja obowiązuje do 4 listopada 2016 roku, a wszystkie ważne informacje znajdziecie w regulaminie promocji, który można znaleźć na stronie Sferis. Pamiętajcie też, że mini PC jest dokładany nie tylko do monitorów, ale też laptopów i urządzeń 2w1. Warto zerknąć poniżej.

Promocja: Jak z dwóch urządzeń przenośnych zrobić trzy

 

wpis-wspolpraca-sferis